Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sposób na sernik idealny

Informacja prasowa
Sernik na święta
Sernik na święta
Na wielkanocnym stole królują tradycyjne wypieki. Oprócz mazurków i bab z pewnością należy do nich sernik. Pachnący skórką pomarańczową, bogaty w bakalie, na spodzie z ciasta kruchego lub ciasteczek. Czy wiesz, jak przygotować idealny sernik?

Podstawą dobrego sernika jest twaróg wysokiej jakości. Najlepszy pochodzi z renomowanej mleczarni, ma gładką konsystencję i świeży, niekwaśny zapach. Oczywiście, nie każdy ma możliwość zaopatrzenia się w ser bezpośrednio u producenta lub w gospodarstwie ekologicznym. W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji, dlatego, aby uniknąć wpadki w postaci zapadniętego, kwaśnego wypieku, warto dobrze poszukać. Czytajmy skrupulatnie etykiety, zwracając uwagę na skład (ser nie powinien mieć sztucznych dodatków, zagęszczaczy czy aromatów) oraz, co najważniejsze, datę produkcji i przydatności do spożycia.

Asortyment serów jest szeroki. Możemy sięgnąć po polski biały twaróg, serek homogenizowany, włoską ricottę, amerykański serek Philadelphia. Upodobania kulinarne i przepis, według którego przygotujemy sernik, podpowiedzą, który powinniśmy wybrać.

Najczęściej spotkamy trzy rodzaje sernika: krakowski, wiedeński oraz nowojorski (amerykański). Można skusić się także na sernik na zimno, nieco łatwiejszy w przygotowaniu, gdyż nie wymaga pieczenia. Serniki różnią się także spodem, na który wykłada się masę serową oraz dekoracją wierzchu i dodatkami.

Sernik krakowski powstaje z tłustego twarogu, odrobiny śmietany, jaj, ziemniaków, tłuszczu oraz proszku do pieczenia. Jego podstawą najczęściej jest kruche ciasto, które można przygotować na przykład z margaryną Palma z Murzynkiem. W masie serowej znajdziemy mnóstwo bakalii, a na wierzchu charakterystyczną „kratkę” z ciasta i lukier.

Masa na tradycyjny sernik wiedeński składa się z trzykrotnie zmielonego białego sera utartego z wysokiej jakości pełnotłustą margaryną lub masłem, jajami i pozostałymi składnikami. Należy ją upiec w natłuszczonej formie, bez podstawy z ciasta. Sernik wiedeński wyróżnia dekoracja z czekoladowej polewy.

Bazą nowojorskiego sernika jest gładki i kremowy serek typu Philadelphia. Poza sposobem pieczenia – w kąpieli wodnej, wyróżnia go cytrynowa nuta, aksamitna konsystencja oraz brak dodatków. Spód amerykańskiego sernika powstaje z pokruszonych ciasteczek pełnoziarnistych, które miesza się z roztopionym tłuszczem, układa na dnie formy i przed pieczeniem schładza. Sernik nowojorski przed podaniem należy zostawić na noc w lodówce.

Doskonały sernik z polewą wiśniową przygotujesz sięgając po sprawdzony przepis eksperta, producenta margaryny Palma z Murzynkiem, która od ponad 40 lat gości na sklepowych półkach.

Przepis na świąteczny sernik znajdziesz tutaj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto