Szybko i wygodnie pociągiem na lotnisko - budowa nowej stacji Pyrzowice Lotnisko

Materiał informacyjny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A
Udostępnij:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują linię kolejową do portu lotniczego Katowice Airport. Kluczowym elementem inwestycji jest udostępnienie nowej stacji kolejowej Pyrzowice Lotnisko, która pozwoli na sprawne łączenie dwóch środków transportu. Wartość projektu realizowanego na trasie Tarnowskie Góry – Zawiercie to ponad 660 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tu podaj tekst alternatywny
W rejonie powstającej stacji zdemontowana została stara nawierzchnia torowa, zakończono prace ziemne pod nowe tory i przejście podziemne. Aktualnie budowana jest konstrukcja przejścia podziemnego. Przygotowywana jest tymczasowa droga (przedłużenie ul. Zagrodowej – droga tymczasowa przebiegać będzie w miejscu, w którym docelowo powstaną dwa perony). Następnie rozpocznie się budowa wiaduktu kolejowego nad drogą wojewódzką nr 913.

Tu podaj tekst alternatywny

Przejście podziemne oraz perony na stacji dostosowane zostaną do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Będą windy, pochylnie. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących powstanie system ścieżek naprowadzających oraz dotykowe tablice informacyjne. Perony wyposażone zostaną w ławki, wiaty chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wyświetlacze, nagłośnienie czy energooszczędne oświetlenie.

Tu podaj tekst alternatywny

Projekt „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj ogłoszenie