T-Mobile Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 [ZDJĘCIA]. Ruch w czołówce rozgrywek

ivan
Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Cracovię 2:0 i dzięki temu awansował na pozycję wicelidera T-Mobile Ekstraklasy! Z tej pozycji cieszył się jednak tylko kilka godzin, bo Legia pewnie pokonała Lechię i wyprzedziła Niebieskich.

10 dni wcześniej oba zespoły zmierzyły się w Chorzowie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Po dogrywce wygrał Ruch 2:1. Krakowianie przyjechali na sobotni pojedynek mając na koncie jedno wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie - w Zabrzu z Górnikiem.

Smagorowicz: Finanse Ruchu Chorzów nie są w złym stanie

W pierwszej połowie nie było widać, że gra trzeci zespół w tabeli z ostatnim. Obaj bramkarze mieli okazje do "rozgrzania" się, ale zachowali czyste konta. Goście najbliżej prowadzenia byli po rzutach rożnych i strzałach Koena van der Biezena oraz Krzysztofa Nykiela. Chorzowianie odpowiedzieli "główką" Pawła Lisowskiego, po której Wojciech Kaczmarek bronił "do spółki" ze słupkiem.

Po przerwie żwawiej zaatakowali gospodarze. Kilku akcji ofensywnych nie potrafili zakończyć celnymi strzałami. Cracovia broniła się skutecznie do 62. minuty, kiedy piłkę zagraną niemal z końcowej linii wepchnął do własnej bramki Łukasz Nawotczyński, naciskany przez napastnika chorzowian Arkadiusza Piecha.

Fornalik: wywiązaliśmy się z roli faworyta

Krakowianie wyglądali jak mocno trafiony bokser. Nie radzili sobie z kolejnymi atakami rywali, popełniali sporo błędów w obronie. Otrząsnęli się w końcówce, próbowali uratować punkt. Skuteczniejsi byli chorzowianie. Znów dośrodkował Marek Zieńczuk, a do siatki trafił głową Paweł Abbott.

Ruch Chorzów 2:0 Cracovia (0:0)

1:0 Łukasz Nawotczyński 63'-samobój
2:0 Paweł Abbott 84'

Polecamy: Nasze stadiony są sprzed wojny! Zobacz naszych staruszków

Ruch: Michal Peškovič - Łukasz Burliga, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Paweł Abbott (86. Maciej Jankowski), Łukasz Janoszka (90. Jakub Smektała) - Arkadiusz Piech (90. Rafał Grzelak).

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Nykiel (80. Mateusz Żytko), Łukasz Nawotczyński, Jan Hošek, Bojan Puzigaća - Alexandru Suvorov (61. Aleksejs Višņakovs), Mateusz Bartczak, Andraž Struna, Sławomir Szeliga (76. Bartłomiej Dudzic), Saïdi Ntibazonkiza - Koen van der Biezen.

Żółte kartki: Szyndrowski, Piech, Lisowski - Bartczak, Nawotczyński, Puzigaća, Van der Biezen, Dudzic.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 3 800.

Kto według Ciebie był najlepszym piłkarzem Ruchu w meczu z Cracovią? Weź udział w sondzie, skomentuj!