Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Torba za surowce 2019 fundacji Arka. Jeśli przyniosłeś makulaturę lub puszkę, mogłeś otrzymać specjalną torbę [ZDJĘCIA]

Jacek Drost
Jacek Drost
FOT. Materiały Prasowe
Dzisiaj po raz kolejny odbyła się akcja „Torba za surowce" zorganizowana przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska-Białej. Jeśli ktoś przyniósł m.in. makulaturę lub puszki, mógł otrzymać specjalna torbę. - Sam nie wiem ile ich rozdaliśmy - śmieje się Wojciech Owczarz, prezes fundacji Arka.

Torba za puszkę lub gazetę
Dzisiaj po raz kolejny w bielskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, fundacja Arka zorganizowała akcję „Torba za surowce". Każdy, kto przyniósł odpowiednią ilość makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET, otrzymał ekologiczne torby.

- Jesienna edycja akcji zbiegła się z inauguracja naszego nowego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Zielona Ręka". Dlatego oprócz dotychczasowych wzorów ekologicznych toreb, mamy dla uczestników dużą ilość toreb właśnie z symbolem naszej Zielonej Ręki zaprojektowanym przez Małgorzatę Rozenau - stwierdził jeszcze przed rozpoczęciem akcji Wojciech Owczarz. Dodał, że prócz tego można było otrzymać torby partnerów akcji - Galerii Sfera, Żywca Zdroju czy firmy TiM.

Akcja „Torba za surowce" została zorganizowana w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a pozyskane pieniądze przeznaczone na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl. prowadzonej od kilku lat przez fundację Arka.

Zielona Ręka już działa

Z kolei głównym przesłaniem zainicjowanej przed kilkoma dniami akcji edukacyjnej „Zielona Ręka" jest inicjowanie powszechnych, prostych działań proekologicznych i budowanie ruchu, który będzie wspierał różnorodne działania edukacyjne i adaptacyjne w zakresie zmian klimatycznych.

- Katastrofa klimatyczna dotyka już nie tylko odległe kraje, ale także zmienia nasze życie. Upały, susze, problemy w rolnictwie, gwałtowne burze, trąby powietrzne – to zaczyna być także nasza codzienność. Do tego dochodzi fatalna jakość powietrza, smog, dzikie wysypiska. Naprawdę możemy jaszcze wymienić sporo problemów ekologicznych. Chyba każdy z nas powoli czuje, iż to wszystko się dzieje i zmierza w fatalnym dla nas i naszych dzieci kierunku. Nie możemy czekać bezczynnie, aż nasza cudowna Ziemia stanie się miejscem, w którym trudno będzie nam żyć. Żyzna ziemia zamieni się w pustynie, rzeki wyschną, zwierzęta będą konały w męczarniach, a ludzie cierpieli z powodu chorób, upałów, braku wody czy pożywienia - stwierdził prezes Arki.

Dlatego teraz fundacja Arka zamierza edukować, ale przede wszystkim działać - prowadzić proste i wymierne działania ekologiczne, m.in. sadzić drzewa, sprzątać tereny przyrodnicze, walczyć ze smogiem, ratować zwierzęta, chronić bioróżnorodność. Przygotowywać się na następujące zmiany klimatyczne.

- Chcemy budować ruch społeczny, który będzie wymuszał zmiany na politykach i biznesmenach – tłumaczy Wojciech Owczarz pomysłodawca programu „Zielona Ręka".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto