TS ROW eliminuje Piastovię Piastów i jest w gronie szesnastu najlepszych drużyn w kraju

W marcu przyszłego roku piłkarki TS ROW zagrają kolejne spotkanie w Pucharze Polski. arc.
Piłkarki TS ROW Rybnik w gronie szesnastu najlepszych drużyn w Polsce. W meczu 1/16 finału Pucharu Polski rybniczanki na wyjeździe pokonały Piastovię Piastów 4:0 i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy. Spotkanie 1/8 finału PP odbędzie się wiosną kolejnego roku. Na razie nie wiadomo, kto będzie rywalem TS ROW.

Zawodniczki pierwszej drużyny TS ROW Rybnik biorą w obecnym sezonie udział w dwóch rozgrywkach. Podopieczne trenera Krzysztofa Klonka występują w Ekstralidze kobiet, a ponadto walczą także o trofeum w krajowym pucharze.

O ile w rozgrywkach ligowych rybniczankom wiedzie się bardzo przeciętnie (zajmują ostatnie miejsce, a strata do bezpiecznych pozycji wynosi już sześć punktów), o tyle w Pucharze Polski zawodniczki TS ROW notują całkiem poprawne wyniki.

Po wyeliminowaniu pierwszoligowej Piastovii Piastów rybnickie piłkarki znalazły się w gronie szesnastu najlepszych polskich drużyn piłkarskich w gronie kobiet.

Niedzielne spotkanie z racji występów w niższej klasie rozgrywkowej odbyło się na obiekcie zawodniczek z Piastowa. Wyjazdowa gra nie sparaliżowała rybniczanek, które od pierwszych minut starały się udokumentować swoją wyższość.

Już po kilku minutach gry przyjezdne wyszły na prowadzenie. Rzut rożny i zbyt krótkie wybicie piłki przez gospodynie wykorzystała Petra Zdechanova. Reprezentantka Słowacji zza szesnastki uderzyła nie do obrony i zapewniła TS ROW przewagę. W 25. minucie piłka ponownie zatrzepotała w siatce Piastovii, lecz kierująca futbolówkę do bramki Patrycja Matla znajdowała się na spalonym.

Dominacja rybnickich piłkarek nie podlegała dyskusji. Występujący ligę wyżej zespół gości przewyższał przedostatnią drużynę zaplecza Ekstraligi kulturą gry, ale nie przekładało się to na kolejne trafienia.

W zwycięstwie rybniczankom pomogły same rywalki, które od 68. minuty musiały sobie radzić o jedną mniej. Kwadrans później skorzystała na tym Anna Sroka, która najlepiej odnalazła się w zamieszaniu w polu karnym.

W ostatnich pięciu minutach podopieczne trenera Krzysztofa Klonka jeszcze dwukrotnie zmusiły zrezygnowane zawodniczki z Piastowa do kapitulacji. W 86. minucie na listę strzelców wpisała się Patrycja Matla, a 180 sekund później wynik ustaliła Weronika Parzych.

TS ROW odprawił z kwitkiem kolejne rywalki. Z kim rybniczanki zagrają teraz?

Piłkarki Piastovii są drugimi, które zostały wyeliminowane przez rybniczanki z Pucharu Polski w tym sezonie. Wcześniej TS ROW również na wyjeździe łatwo ograł Pogoń Zduńską Wolę, z którą zwyciężył 4:0.

Jak na razie nie wiadomo, kto będzie kolejnym rywalem zawodniczek trenowanych przez Krzysztofa Klonka. Nieznany jest również termin losowania par 1/8 finału PP. Wiadomo jednak, że mecze tej fazy rozgrywek odbędą się już na wiosnę 2021 roku.

Piastovia Piastów – TS ROW Rybnik 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Petra Zdechanova (8) 0:2 Anna Sroka (83) 0:3 Patrycja Matla (86) 0:4 Weronika Parzych (89)

TS ROW: Dulak – Botor, Guzik(75'Sroka), Liskova(75'Gronert), Stopka, Krzyżok, Kozielska(75'Parzych), Matla, Pluta, Zdechanova, Kubik. Trener: Krzysztof Klonek