TS Volley Rybnik pokonał KS Volley Miasteczko Śląskie w zaległym meczu. Rybniczanie nie stracili nawet seta

TS Volley Rybnik nadrabiał ligowe zaległości.
TS Volley Rybnik nadrabiał ligowe zaległości. Piotr Chrobok

Już po raz kolejny z powodu koronawirusa siatkarze TS Volley Rybnik byli zmuszeni nadrabiać ligowe zaległości. COVID-19 wykryty w szeregach KS Volley Miasteczko Śląskie spowodował, że rywalizacja pomiędzy tymi drużynami zamiast odbyć się przed niespełna dwoma tygodniami została przeniesiona na środę (25.11).

Podopieczni trenera Dawida Hołdy, którzy zanim przystąpili do starcia z siatkarzami z Miasteczka Śląskie pokonali u siebie po zaciętym pojedynku Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla mieli zamiar podtrzymać dobrą passę w grach domowych i znów rozprawić się z niżej notowanym rywalem.

W zaległym spotkaniu 7. rundy drugoligowych gier lepiej wiodło się rybniczanom, pod dyktando których toczył się cały mecz. Premierową partię rybniczanie pewnie wygrali w stosunku 25:20.

Również drugi set choć jego wynik długo był niewiadomą (gra aż do końcówki toczyła się punkt za punkt), padł łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:19. W trzeciej odsłonie siatkarze z Rybnika dopięli swego i po wygranej 25:22 mogli cieszyć się ze zwycięstwa w kolejnej rywalizacji.

U siebie idą jak burza. TS Volley wygrywa trzeci raz z rzędu

Zwycięstwo nad KS Volley-em Miasteczkiem Śląskim było trzecią z rzędu domową wygraną rybnickich siatkarzy. Sposób na rybniczan w ich hali znalazł tylko wicelider z Andrychowa.

Rybniczanie, którzy w lidze nie muszą już niczego nadrabiać po ośmiu rozegranych spotkaniach plasują się na 6. miejscu w tabeli. Wciąż bliżej jest im jednak do strefy play-out, aniżeli do strefy play-off, o którą walkę zapowiadano przed sezonem.

Następny mecz TS Volley Rybnik rozegra już w najbliższą sobotę. W Częstochowie podopiecznych trenera Dawida Hołdy podejmie drużyna AZS-u Stoelzle zajmująca 3. lokatę w II lidze siatkarzy. Będzie to ostatni mecz przed rundą rewanżową.

TS Volley Rybnik – KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)