Udana inauguracja w Zabrzu. Górnik - Legia 2:0 [Zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
Dariusz Hermiersz/gornikzabrze.pl
Górnik Zabrze zrobił ogromny krok w kierunku utrzymania i sensacyjnie pokonał Legię Warszawa 2:0.

Pierwsza po zimowej przerwie kolejka piłkarskiej ekstraklasy była wyjątkowo udana**dla piłkarzy Adama Nawałki. Legia była zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale Górnik dzięki wielkiej determinacji zdołał odnieść cenne zwycięstwo.

Gole dla gospodarzy zdobyli Prejuce Nakoulma w 24 minucie i kwadrans przed końcem spotkania Mariusz Magiera.

Dzięki wygranej Górnik awansował na dziesiąte miejsce w tabeli i ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA: GÓRNIK ZABRZE - LEGIA WARSZAWA

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0 (1:0)
Nakoulma 24
Magiera 76

Górnik: Skorupski - Bemben, Pazdan, Szeweluchin, Marciniak - Olkowski, Przybylski (19 Magiera), Mączyński, Nakoulma (90+2 Wodecki) - Kwiek - Milik (63 Jonczyk).

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Wolski (79 Hubnik), Rzeźniczak (46 Kucharczyk), Vrdoljak, Żyro - Gol - Ljuboja.

Żółta kartka: Jonczyk, Magiera (Górnik) - Rzeźniczak (Legia).

Widzów: 3000.