Nasza Loteria

Uwaga na te produkty. Zostały wycofane decyzją GIS

TK
GIS wycofał szereg produktów ze sklepowych półek. Sprawdź, czy nie masz ich w domu. Mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Na kolejnych planszach prezentujemy nazwy tych produktów wraz z numerami serii i terminami przydatności do spożycia >>>
GIS wycofał szereg produktów ze sklepowych półek. Sprawdź, czy nie masz ich w domu. Mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Na kolejnych planszach prezentujemy nazwy tych produktów wraz z numerami serii i terminami przydatności do spożycia >>>
Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe decyzje z rygorem natychmiastowej wykonalności. Ostrzeżenia GIS dotyczą artykułów żywnościowych w sklepach w całej Polsce, które powinny być niezwłocznie wycofane ze sprzedaży. To ostrzeżenia publiczne GIS, które muszą przestrzegać klienci, producenci i sprzedawcy w sklepach. Produkty są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nie wolno ich spożywać, ani sprzedawać. To nie tylko żywność, ale także suplementy diety. Co to dla oznacza dla klientów? Po pierwsze: absolutnie nie można ich kupować. Powinna w trybie natychmiastowym zniknąć z półek sklepowych. Ale wciąż w niektórych miejscach mogą tam być z różnych przyczyny. Najlepiej poinformować sprzedawcę o wydanym zakazie. Po drugie: ne wolno ich też jeść. Decyzją GIS musiały one zniknąć ze sklepowych półek. Jeśli je kupiliście i macie je w domu, to oddajcie je niezwłocznie do sklepu.

Produkty wycofane ze sprzedaży OSTRZEŻENIA GIS

Główny Inspektorat Sanitarny to instytucja, której zadaniem jest zapobiegania i minimalizacja negatywnych skutków zdarzeń dotyczących zdrowia publicznego. GIS regularnie informuje na temat produktów, które nie spełniają obowiązujących norm i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Poza żywnością niejednokrotnie są to:

  • suplementy diety,
  • produkty codziennego użytku.

MASZ TE PRODUKTY? ZOSTAŁY WYCOFANE DECYZJĄ GIS
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY W GALERII

Ostrzeżenie publiczne GIS

Najnowsze ostrzeżenie dotyczy Bio Cukru Kokosowego

Producent – Intenson Europe sp. z o.o., Całowanie 94G, 05-480 Karczew.

  • Bio cukier kokosowy 350 g, numer partii: L191113, data minimalnej trwałości: 10/03/2022
  • Bio cukier kokosowy 350 g, numer partii: L191216, data minimalnej trwałości: 10/03/2022
  • Bio cukier kokosowy 200 g, numer partii: L191115, data minimalnej trwałości: 10/03/2022
  • Bio cukier kokosowy 200 g, numer partii: L191127, data minimalnej trwałości: 10/03/2022
  • Bio cukier kokosowy 200 g, numer partii: L191216, data minimalnej trwałości: 10/03/2022

Firma Intenson Europe sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o niezgodności surowca, niezwłocznie rozpoczęła procedurę wycofania produktu. Na stronie internetowej zamieściła informację dla konsumentów dotyczącą wycofania produktu Bio Cukier Kokosowy.

Niezależnie od ostrzeżeń GIS, także poszczególne firmy prowadzą akcje ostrzegawcze. Najnowsza dotyczy akcji sieci sklepów ALDI.

ALDI informuje, że w celu prewencyjnej ochrony konsumentów artykuł Warzywa na patelnię 450g ALL SEASONS został wycofany ze sprzedaży.

Warzywa na patelnię 450g ALL SEASONS wycofane przez ALDI
Sprawdź, czy nie jesteś w posiadaniu wyżej wymienionego produktu. ALDI informuje, że zwrotu można:

  • dokonać w najbliższym sieci sklepu,
  • nie jest w tym celu wymagany paragon.

Za zwrot przysługuje zwrot należności za zakupiony produkt. Ostrzeżenie dotyczy produktu:

  • ALL SEASONS Warzywa na patelnię 450g,
  • kod kreskowy: 28069119
  • producent: Agram S.A.

- Nadzorujemy i kreujemy działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli - brzmi misja przyświecająca GIS-owi.

W ostatnim czasie ten organ wziął pod lupę szereg produktów. Sprawdź aktualne ostrzeżenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z ich treścią zapoznasz się w galerii. Jeśli masz je w domu, pod żadnym pozorem ich nie spożywaj.

Nie przegap

Produkty wycofane przez GIS można oddać

Niejednokrotnie zdarza się tak, że podmioty odpowiedzialne za dystrybucję produktów, które wzbudziły wątpliwości GIS można oddać. Z reguły nawet nie jest do tego potrzebny paragon.

Często wycofany produkt można:

  • oddać w najbliższym sklepie sieci, w której został zakupiony,
  • skorzystać z informacji podmiotu odpowiedzialnego.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uwaga na te produkty. Zostały wycofane decyzją GIS - Tygodnik Ostrołęcki

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
15 stycznia, 12:24, Gość:

Wiadomość jest kompletnie nieczytelna. W gąszczu reklam trudno wyłowić zdjęcie produktów, a ich opis jest nieczytelny. Małe litery, ciemne tło. Nie doczytałam nazwy producenta produktu itp. Smutno .

Bo to tak naprawdę to o reklamy właśnie chodzi to jest sposób wciskania ich nam na siłe

g
gość

NA 100 % suplementów diety badanych jest 8 %

G
Gość

haha viagra i thc :D świetnie

O
Olek

Glowny Inspektror Sanitarny publikuje ostrzezenia w ramach systemu RASFF, a pobieraja do badan i sprawuja regularny nadzor na poprawnoscia wprowadzania do obrotu srodkow spozywczych organy Panstwowej Inspekcji Sanitarnej z ramienia powiatu czyli Powiatowe Stacje Saniatrno-Epidemiologiczne, ktore rowniez generuja powiadomienia do systemu RASFF wiec to dzieki ich dzialaniom pojawiaja sie takie ostrzezenia na stronach GIS i wydaja decyzje o zakazie wprowadzania do obrotu ? a autor tekstu wszytsko przypisuje GIS-owi ?

N
Nina
15 stycznia, 12:24, Gość:

Wiadomość jest kompletnie nieczytelna. W gąszczu reklam trudno wyłowić zdjęcie produktów, a ich opis jest nieczytelny. Małe litery, ciemne tło. Nie doczytałam nazwy producenta produktu itp. Smutno .

Dokładnie, zdjęcia nie można przybliżyć dla lepszego zobaczenia produktu, nic nie widać o co chodzi. Do bani taka informacja tylko psuje nerwy!!!!

G
Gość

Wiadomość jest kompletnie nieczytelna. W gąszczu reklam trudno wyłowić zdjęcie produktów, a ich opis jest nieczytelny. Małe litery, ciemne tło. Nie doczytałam nazwy producenta produktu itp. Smutno .

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto