Viktoria wygrywa z Ruchem Chorzów [Zdjęcia]

Kibice Viktorii Pilzno, którzy przyjechali na mecz do Chorzowa nie mogli narzekać na brak emocji. Czesi wywożą ze Śląska 3 punkty.

W pierwszym meczu drugiej rundy Ligi Europejskiej Ruchowi Chorzów przyszło się zmierzyć z czeską Viktorią Pilzno. Od pierwszego gwizdka wiadomo było, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Czesi częściej byli przy piłce i stworzyli więcej sytuacji. Do szatni obydwie drużyny schodziły bez bramek.

- W pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę, ale w drugiej wszystko się wyrównało i jestem szczęśliwy, że udało się wygrać 2:0 - mówił po meczu trener Viktorii Pavel Vrba. - Mamy dobrą wyjściową pozycję, ale jest to wynik do przerwy i wszystko się jeszcze może zdarzyć - dodał trener.

Tomasz Fornalik, trener Ruchu, żałował że Niebiescy pogubili się w końcówce meczu. - Do pewnego momentu wynik wyglądał dobrze, ale końcówka była niezadowalająca. Szkoda tych dwóch bramek. Viktoria to drużyna bardzo doświadczona, dobrze grająca w piłkę. Jeżeli ktoś gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, to nie może być w tym przypadku - mówił podczas konferencji.

Rewanż odbędzie się 9 sierpnia w Pilźnie.