MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

WFOŚiGW w Katowicach ma 25 lat. Za nami uroczysta gala

.
W Operze Śląskiej w Bytomiu  wyróżniono i podziękowano osobom, które aktywnie wspierają działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
W Operze Śląskiej w Bytomiu wyróżniono i podziękowano osobom, które aktywnie wspierają działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Fot.Śląski urząd marszałkowski/tomasz żak
Jubileusz W ubiegły czwartek, 1 marca, w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się jubileuszowa gala 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W trakcie gali wręczono statuetki „Eko Karlika 25-lecia” oraz wyróżniono pracowników WFOŚiGW.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstał w 1993 roku. Od tamtego czasu realizuje politykę ekologiczną województwa śląskiego. Fundusz koncentruje się m.in. na wspieraniu działań proekologicznych oraz zarządzaniu pieniędzmi z Unii Europejskiej, które przeznaczone są na ochronę środowiska i gospodarkę wodną. W ubiegłym tygodniu świętował swoje 25-lecie.

- Jesteśmy liderem w polityce proekologicznej - mówił podczas gali Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW. - Dzięki innowacyjnym działaniom możemy skutecznie edukować i zmieniać naszą rzeczywistość. Naszym największym celem jest walka o czyste powietrze, a dotychczasowa współpraca dobrze się zapowiada - dodał.

Jak podsumowano na gali, w ciągu 25 lat funkcjonowania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydał na wsparcie inicjatyw proekologicznych ponad osiem miliardów złotych.

- Mrówcza praca wszystkich, którym stan naszego środowiska leży na sercu, jest nie do przecenienia - mówił obecny na gali Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. - Dzięki temu mogę powiedzieć, że żyjemy w przyzwoitym środowisku i wiele udało się zmienić, choć wciąż jest wiele przed nami, szczególnie jeżeli chodzi o stan powietrza. Fundusz od kilkunastu lat prowadzi inwestycje i działania edukacyjne w walce ze smogiem. Jestem przekonany, że nowe pokolenie ma zdecydowanie większą świadomość ekologiczną i wiedzę, która pozwoli myśleć o przyszłości z optymizmem - dodał Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego.

Podczas gali wręczono statuetki „Eko Karlika 25-lecia”

W czasie jubileuszowej gali 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wręczono statuetki Eko Karlika. Taką statuetkę otrzymał Wojciech Saługa za aktywne działania na rzecz walki ze smogiem i wprowadzenie uchwały antysmogowej dla regionu.

Takie wyróżnienia trafiły również w ręce: Wiktora Skworca, arcybiskupa metropolity katowickiego, Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza, Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia, Andrzeja Dziuby, prezydenta Tychów, Piotra Kuczery, prezydenta Rybnika, Marcina Krupy, prezydenta Katowic, Klaudiusza Kandzi, burmistrza Kalet, Antoniego Szlagora, burmistrza Żywca oraz Arkadiusza Czecha, burmistrza Tarnowskich Gór.

Podczas gali wyróżniono również pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zostali oni uhonorowani złotymi i srebrnymi odznakami za zasługi dla województwa śląskiego.

Pieniądze, które wydamy na ochronę powietrza, będą o wiele większe niż dotychczas
Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto