Woda to życie i żywioł, z którym nie ma żartów

Redakcja
GPW Katowice mat. pras.
GPW Katowice mat. pras.
Rekordową frekwencją cieszyła się największa w kraju lekcja o wodzie zorganizowana w Centrum Targowym EXPO w Sosnowcu. Jak obliczają organizatorzy, w wodnych eksperymentach uczestniczyło 1600 dzieci i młodzieży z kilkunastu szkół województwa śląskiego.

,,Woda nasz skarb” - to hasło imprezy, podczas której dzieci poznawały tajemnice wody. Na powierzchni ponad 1000 mkw, podążając specjalnym labiryntem wiedzy każdy mógł przekonać się jaką drogę pokonuje kropla wody z rzeki do naszych kranów.

Ekspozycja gospodarstwa rybackiego ,,Rybaczówka” była oblegana przez młodzież, a kierownik Łukasz Pszczeliński dwoił się i troił, żeby pokazać żywe drapieżniki przywiezione prosto z Jeziora Goczałkowickiego i opowiedzieć o ich roli w oczyszczaniu wody. Danuta Kuriata pokazała w specjalnej kolumnie filtracyjnej sposób na to, aby woda z jeziora nadawała się do picia, natomiast uczniowie z I LO w Mysłowicach zorganizowali happening i zaprosili do udziału w konkursach.

Katowickie i sosnowieckie wodociągi ,,wzięły na warsztat” technologię badania jakości wody, a siemianowickie zadziwiły filmem w 3D o życiu podwodnym.

Strzałem w dziesiątkę okazała się strefa bezpieczeństwa wodnego. Ratownicy z WOP oraz policjanci z oddziału prewencji uczyli jak ratować ludzi, którzy stali się ofiarami wypadków nad wodą. Była to świetna okazja do przypomnienia zasad postępowania z tym niebezpiecznym żywiołem jakim może okazać się woda.

Autor: Ewa Mielniczuk

Tajemnica Marchewki

Wideo

Dodaj ogłoszenie