Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WSB będzie współpracować ściśle z KSSE. Będą studia dualne

PAS, mat. prasowe
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (WSB) oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zawarły umowę o współpracy w zakresie studiów dualnych i Klubu Innowatora.

WSB będzie współpracować ściśle z KSSE. Będą studia dualne

Umowę, podczas spotkania Rady Ekspertów WSB, w imieniu uczelni podpisała rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. KSSE reprezentowali prezes Janusz Michałek i zastępca prezesa prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek, lider i pomysłodawca Klubu Innowatora KSSE.

- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła model kształcenia dualnego – przypomniała prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. - Kształcenie dualne z pewnością zapewnia absolwentom lepsze przygotowanie na rynku pracy. Daje też możliwość wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej niemal „od zaraz” - dodała.

- Student, który kończy studia dualne, oprócz wyższego wykształcenia, ma już trzyletni staż pracy, doświadczenie rekrutacyjne i fachową wiedzę pozyskaną na różnych stanowiskach w pełnych cyklach produkcyjnych i organizacyjnych. To czyni go zdecydowanie bardziej poszukiwanym na rynku pracy – zaznaczyła prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek. – Jesteśmy w trakcie rozmów z firmami, które są chętne do przyjmowania studentów WSB na staże w ramach studiów dualnych, bo Wyższa Szkoła Biznesu to jedna z wiodących uczelni na Śląsku, wyróżniająca się bardzo bogatym doświadczeniem w łączeniu nauki z biznesem – dodała.

Zdaniem prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz edukacja dualna to także korzyść dla pracodawców. – Przedsiębiorcy, którzy praktycznie kształcą swoje przyszłe kadry mogą budować z nich stabilne zespoły młodych, nastawionych entuzjastycznie, nieprzesiąkniętych schematami pracowników – oceniła rektor WSB. W jej opinii współpraca z KSSE polegać będzie m.in. na opracowywaniu efektów kształcenia w ramach poszczególnych kierunków, metod ich walidacji, a także treści zajęć w kontekście dostosowania ich do wymogów rynku pracy.
– Celem naszej współpracy będzie m.in. wypracowywanie z pracodawcami, inwestorami Katowickiej Strefy, ścieżek rozwoju zawodowego studentów Studiów Dualnych oraz kształtowanie ich postaw i praktycznych umiejętności w środowisku pracy i nauki. Podejmując współpracę z renomowanymi uczelniami chcemy skutecznie zwiększyć jakość kadr w regionie i zapewnić przedsiębiorcom oraz inwestorom dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników – podkreślił Janusz Michałek, prezes KSSE.

Przystępując do współpracy z KSSE, Wyższa Szkoła Biznesu stała się także członkiem elitarnego Klubu Innowatora KSSE, który łączy realną współpracę nauki z biznesem w zakresie pozyskiwania talentów i tworzenia na ich bazie kadr dla firm innowacyjnych.

Partnerami Klubu Innowatora są: flagowy klaster KSSE Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM), Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Politechnika Śląska. Współpracę z WSB w terenie z ramienia KSSE będzie prowadził Mateusz Rykała wiceprezes, kierujący Podstrefą Sosnowiecko-Dąbrowską KSSE.
***
Podczas zorganizowanego przez WSB spotkania Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dyskutowano m.in. o profitach związanych z kształceniem dualnym. Koncepcję nowoczesnego lidera i zmian w zakresie przywództwa zaprezentował dr Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener, psycholog i wykładowca WSB w Dąbrowie Górniczej. Najnowsze trendy w zarządzaniu organizacją i sposoby na poprawienie biznesowych wyników przedsiębiorstwa przedstawił z kolei Robert Reinfuss, doradca biznesowy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Marek Zychla, prezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, podkreślał natomiast rolę Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w relacjach biznes – nauka – samorząd.

************************************************************************************************************************************

Klaster SA&AM, partner Klubu Innowatora, dedykowany jest podmiotom działającym w sektorze motoryzacyjnym i w obszarze zaawansowanych systemów produkcji (Przemysł 4.0), a w szczególności firmom produkcyjnym i technologicznym, które zlokalizowane są na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Klaster zrzesza ponad 70 firm z branży automotive i zaawansowanych technologii, 11 jednostek naukowych działających w ramach Centrum Technik SA&AM i 3 instytucje otoczenia biznesu. Wydatki członków klastra na prace badawczo-rozwojowe, w tym na inwestycje w centrach badawczych to ponad 700 mln zł a liczba umów na transfer wiedzy podpisanych między jednostkami naukowymi a przedsiębiorstwami przekracza 335 porozumień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto