Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wypadek kolejowy w Babach. Można odzyskać z PZU pieniądze wydane na leczenie

Redakcja
Dariusz Śmigielski/Dziennik Łódzki
PZU uruchomiło specjalny numer telefonu dla osób poszkodowanych w wypadku kolejowym w Babach. Można odzyskać pieniądze wydane na leczenie.

Pod tym numerem można uzyskać informacje o dostępnych sposobach zgłaszania szkód, roszczeniach przysługujących w związku z doznaniem szkód na osobie, zarówno z ubezpieczenia OC, jak też NNW (w ostatnim przypadku, jeśli osoby poszkodowane posiadają takie umowy zawarte w PZU SA/ PZU Życie SA), terminach likwidacji oraz dokumentach niezbędnych do przedłożenia na etapie zgłoszenia szkody.

Numer infolinii PZU S.A. - (22) 322 18 08

Zgodnie z prawem w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Mogą to być: leczenie poszkodowanego (zakup środków farmakologicznych, opatrunkowych, ortopedycznych), konsultacje i zabiegi medyczne, dojazdy na wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne, dojazdy najbliższych członków rodziny poszkodowanego do szpitala w celu odwiedzin, nabycie protez i innych koniecznych aparatów (np. aparatu słuchowego).

Warunkiem uzyskania odszkodowania tytułem zwrotu poniesionych kosztów wynikłych z uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia jest udowodnienie, że poszkodowany takie koszty poniósł.

Faktura, rachunek, paragon są najlepszymi sposobami udowodnienia poniesionych kosztów, dlatego też wskazane jest, aby poszkodowany tego rodzaju dokument posiadał.

Brak takich dokumentów może utrudnić uzyskanie odszkodowania, choć oczywiście jednoznacznie tego nie wyklucza.

Innymi dowodami, które w dostatecznym stopniu mogą potwierdzić, że poszkodowany poniósł określone koszty leczenia są np. : dokumentacja medyczna (karta informacyjna z leczenia szpitalnego, historia choroby z leczenia ambulatoryjnego), oświadczenie osoby, która sprzedała poszkodowanemu określoną rzecz lub usługę, oświadczenia świadków lub oświadczenie poszkodowanego zawierające wykaz rodzajów poniesionych kosztów, ilości zakupionych rzeczy (np. leków) lub usług (np. świadczeń medycznych) zapłaconej ceny za poszczególne rzeczy i usługi oraz kto był sprzedawcą.

Poszkodowany może żądać wyłożenia z góry sumy potrzebnej na koszty leczenia, a jeżeli stał się inwalidą, może także żądać sumy potrzebnej na koszty przygotowania do innego zawodu.

Dokonanie zgłoszenia szkody nie jest czasochłonne, potrzebne są do tego podstawowe dane dotyczące osoby poszkodowanej. Co ważne, zgłoszenia szkody nie musi dokonać poszkodowany osobiście, może tego dokonać każdy, np. członek rodziny.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto