Zamieszki podczas meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Nagi kibic na trybunach [zdjęcia]

AG
Mecz GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec
Mecz GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec Arkadiusz Ławrywaniec/AIP24
Mecz GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec został przerwany ponieważ na boisko wypuszczone zostały race. Oba kluby zostaną ukarane przez PZPN.

Sympatycy Gieksy odpalili race i zaczęli nimi rzucać w kierunku fanów Zagłębia. Kilka z nich wylądowało na boisku i sędzia musiał na kilka minut przerwać mecz. Sprowokowani sosnowiczanie chcieli z kolei wyłamać płot oddzielający ich od boiska i dopiero interwencja służb porządkowych uspokoiła nieco sytuację. Fani Zagłębia rzucili też na murawę kilka świec dymnych i zaczęli demolować sektor gości m.in. wyrywając krzesełka. W czasie starć kibiców doszło także do zaskakującej sceny. Pseudokibice Zagłębia rozebrali do naga kibica GKS.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1) Bramki: 0:1 Konrad Budek (24-głową) Sędziował Tomasz Radkiewicz (Łódź) Widzów: 7.000 GKS Katowice: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Bębenek (46. Frańczak), Leimonas (83. Trochim), Burkhardt, Pielorz, Szołtys (62. Ciechański) - Goncerz. Zagłębie Sosnowiec: Gąsiński - Sierczyński, Markowski, Budek, Ninković - Ryndak, Dudek (85. Fonfara), Mizgała (73. Margol), Matusiak, Pribula – Fidziukiewicz (83. Arak).