Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 2:1

Jagrys
Jagrys
W meczu 14. kolejki II ligi gr.zachodniej piłkarze bydgoskiego Zawiszy pokonali na własnym stadionie Bałtyk Gdynię 2:1.

Mecz zapowiadał się emocjonująco, gdyż każda z drużyn chciała zdobyć komplet punktów, aby nie stracić dystansu do lidera. Wiadomym też jest, że obie drużyny mają aspiracje do awansu.
Przed meczem trudno było wskazać faworyta tego spotkania.

Pierwsze minuty to szarpanie i próba narzucenia własnego stylu gry. Zwycięsko z tej części wyszli gospodarze, a ich akcje nabierały coraz większego tempa i płynności. Rozciąganie gry i uruchamianie skrzydeł zaowocowało już w 22. minucie, gdy Paweł Kanik uwolnił się na prawej stronie, po czym wbiegł w pole karne i celnie uderzył przy dalszym słupku. Po objęciu prowadzenia tempo gry nie malało, a przewaga Zawiszy rosła. W 38. minucie po udanym odbiorze w środku pola i dwóch szybkich podaniach przy piłce na 20 metrze znalazł się Jakub Wójcicki i precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego zmienił wynik na 2:0. Radość z bramki nie trwała zbyt długo, bo w 42. minucie Jakub Kawa wykorzystał zagapienie obrońców i wykorzystał sytuację sam na sam, zdobywając bramkę kontaktową.

Druga połowa to coraz bardziej nerwowa gra Zawiszy, który pogubił rytm i chwilami dość rozpaczliwie bronił wyniku. Spotkanie się zaostrzyło, zaczęły pojawiać się ostre faule. Po jednym z nich murawę musiał opuścić w 54 minucie Patryk Klofik. W drużynie Bałtyku grał Lilo, który w poprzednim sezonie występował w barwach Zawiszy. Pomimo tego, że popisał się kilkoma rajdami na skrzydle, to nie grał zbyt efektywnie i w 70 minucie zastąpił go Michał Michałek. W 77 minucie za strzelca drugiej bramki dla Zawiszy wszedł Jakub Bojas, ale już po niespełna 10 minutach po brutalnym faulu został zniesiony na noszach i w jego miejsce zmuszony był wejść Damian Cuper. Do końca spotkania widać było chęć gdynian na doprowadzenie do remisu, ale nie udała im się ta sztuka i komplet punktów został w Bydgoszczy.
Dzięki zwycięstwu Zawisza zajmuje 3. miejsce w tabeli i traci do liderującej Olimpii Grudziądz 6 pkt, a do miejsca premiowanego awansem - 1 pkt.