Zgoda Byczyna awansowała do 5. ligi

...
...
By awansować do okręgówki Zgoda nie mogła dzisiaj przegrać z MKS-em Poręba. Oczywiście podopiecznych Andrzeja Śliwińskiego plan minimum nie interesował i od samego początku piłkarze w niebieskich koszulkach ruszyli do ataku. Zgoda pewnie wygrała 8:0 i po meczu mogły strzelać korki od szampana.

Szczęśliwie nie sprawdziły się niepokojące prognozy pogody i w niedzielny poranek nie spadła ani kropla deszczu. Tak więc punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się arcyważny, historyczny mecz Zgody. Mimo wczesnej pory na trybunach zgromadziło się około 200 kibiców, w tym fan klub Zgody Byczyna, który przez całe spotkanie wspomagał piłkarzy głośnym dopingiem.

Gospodarze już w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę na 1:0 strzelił Michał Śliwiński. W kolejnych minutach, mimo dogodnych okazji, bramkarz gości nie musiał wyciągać piłki z bramki. Swoich okazji nie wykorzystywali Kamil Kądziołka - dwukrotnie, oraz Śliwiński, który w 25 minucie zmarnował sytuację "sam na sam" z bramkarzem Poręby. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, Mateusz Sobczak - w doliczonym czasie gry - efektownym lobem pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron sygnał do dalszych ataków dał Paweł Sawaniewicz, który, po uderzeniu piłki głową, w 50 minucie był bliski pokonania bramkarza rywali. Chwilę później z 11 metrów tuż nad poprzeczką uderzał Kądziołka. Ten sam zawodnik kilka minut później podwyższył wynik spotkania na 3:0 - trafiając z 20 metrów do pustej bramki. Asystę przy tym golu zaliczył Jakub Bujakiewicz. Nie minęło dziesięć minut, a Bujakiewicz znakomicie obsłużył innego kolegę z ataku - Śliwińskiego, i było 4:0.

Cztery pozostałe bramki padły w ciągu zaledwie siedmiu minut - od 73 do 80, a strzelali je kolejno: jeden z obrońców Poręby, a następnie Sobczak, Bujakiewicz i Rosa.

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice wbiegli na murawę boiska i wspólnie z piłkarzami, trenerami i działaczami rozpoczęli świętowanie historycznego awansu.

Zgoda Byczyna 8:0 MKS Poręba (2:0)

Skład Zgody: Kominiak, Podralski, Dobrzański, Sędrzak, Sawaniewicz (Wacławek), Bujakiewicz, Sobczak, Osiowy (Drela), Zieliński (Rosa), śliwiński (Koziarz), Kądziołka.

Źródło: Jaworznianin.pl