Zwycięska sobota dla drużyn 1. FC Katowice

Drużyny 1. FC Katowice rozegrały dziś dwa spotkania. Seniorzy wygrali w Szopienicach 4:2 z Lechią Mysłowice. Drużyna żeńska pokonała na Rapidzie Zamłymie Radom 4:1.

Pierwsza połowa zdecydowania należała do

1. FC Katowice

, która do 30 minuty uzyskała przewagę trzech bramek nad drużyną z Mysłowic. Lechia zdobyła kontaktową bramkę wyprowadzając kapitalną kontrę. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia odgwizdał rzut karny dla Mysłowic i było 3:2.

Druga połowa rozpoczęła się nerwowo po obu stronach. Jednak kapitalną akcją i strzałem popisał się Olaf Dylong ustając wynik spotkania na 4:2.

Prawie w tym samym czasie na boisku Rapid żeńska drużyna rozgrywała inauguracyjny swój inauguracyjny mecz i I lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:1 dla drużyny z Katowic.

A klasa:

1 FC Katowice - Lechia 06 Mysłowice 4-2 (3-2)

Bramki: Mech (5'), Furmańczyk (22', 30'), Dylong (56')

Skład: Sitko - Bąk, Drewicz, Furmańczyk, Witek, Dylong (80' Pękacz M.), Mech, Nowak, Domisiewicz, Czernia, Pękacz T. (65' Nawrocki)

I liga kobiet:
1. FC Katowice - Zamłymie Radom 4:1

bramki: Anna Błażejewska 38 i 54, Anna Kowal 74, Katarzyna Kowalczyk 88 - Beata Janicka 55