MoDO - Bądź szybszy niż dziennikarz!

Redakcja

MM-kowicze! Specjalnie dla Was stworzyliśmy specjalną aplikację, która umożliwi Wam w kilka minut napisanie artykułu, zrobienie zdjęcia i nakręcenie filmu, a wszystko to za pomocą komórki!

Poniżej prezentujemy serwis specjalny poświęcony MoDO, czyli aplikacji Mobilny Dziennikarz Obywatelski. Dowiecie się z niego między innymi, jak ściągnąć aplikację na swój telefon, kiedy jej użyć, w czym się sprawdzi i ile to kosztuje. Do dzieła!


r e k l a m a
1. FC Katowice - Rolnik Biedrzychowice 4:0 [MoDO]

Na boisku Rapidu w Katowicach skończyło się spotkanie w II lidze żeńskiej pomiędzy 1. FC Katowice, a Rolnikiem Biedrzychowice. Katowiczanki wygrały 4:0.

Harcerze obchodzą rocznicę obrony Katowic [MoDO]

- Katowice opanowali harcerze - donosi nasz reporter Jacek Tomaszewski. Wszystko z powodu przygotowań do obchodów 70. rocznicy obrony Katowic.

Gra miejska w Zabrzu na żywo!

Równo o godzinie 16:16 zaczęła się pierwsza w Zabrzu gra miejska zorganizowana przez kolektyw Partyzantz i portal MMSilesia.pl. Zapraszamy na relację na żywo!

Foto Dej 7.0 w Jaworznie [Relacja na żywo]

Nasze Fotodeje zna już cała Polska. Śląskich było już sześć. Wszystkie z rekordową frekwencją. Jesteśmy w Jaworznie i znów pojawiły się tłumy. Fotografujemy Elektrownię Jaworzno III.

MoDO: Blisko 10 tys. związkowców na ulicach Katowic

Około 10 tysięcy osób zebrało się na manifestacji zorganizowanej przez Śląsko-Dąbrowską "Solidarność" w centrum Katowic. Związkowcy mają transparenty, petardy i trąbki. Krzyczą antyrządowe hasła.

4 czerwca: Rośnie scena dla Boba Geldofa [Zdjęcia]

Już w piątek wielki koncert i wielkie widowisko w Katowicach. Bob Geldof i śmietanka polskich aktorów wystąpi na uroczystym koncercie. A w tle Spodek i pomnik Powstańców Ślśskich.

Andrzej Lepper wyzwany w centrum Katowic [MoDO]

Andrzej Lepper, lider "Samoobrony" przyjechał na Śląsk wspierać Józefa Jędrucha, kandydata tej partii w wyborach do Europarlamentu. 

MoDO: "Mam Talent" znów w Katowicach [Zdjęcia]

Kolejna odsłona popularnego programu "Mam Talent" zawitała do Katowic do Teatru Wyspiańskiego. Przed budynkiem jak i w środku kotłowały się setki osób.

Zdjęcia MoDO: Monster Jam na Stadionie Śląskim i korek gigant w Chorzowie!

Gigantyczny korek na ulicy Katowickiej przywitał jadących do Chorzowa na imprezę Orlen Monster Jam.

MoDO: Zepsuty autobus zablokował ulicę Mikołowską

Kierowcy próbujący się właśnie wydostać z centrum Katowic w kierunku południowych dzielnic muszą liczyć się z potężnym korkiem. Ulicę na wysokości AWFu zablokował zepsuty autobus.

MoDO: Kibice Lecha Poznań zmierzają na Stadion Śląski

Do Katowic-Załęża przyjechał pierwszy pociąg z kibicami poznańskiego Lecha, który o 20:00 na Stadionie Śląskim zmierzy się z Ruchem Chorzów w finale Pucharu Polski. Kibice przejdą ulicami Załęża.

Foto Dej 6.0 w Teatrze Nowym [relacja na żywo]

Teatr i fotografia to dziedziny, których połączenie może dać zaskakujący efekt. Jaki? Właśnie przekonujemy się o tym na naszym teatralnym Foto Deju! Wszystko zaczyna się o 12:30 pod teatrem!Foto Dej 5.0 na Giszowcu [relacja na żywo]

Śląsk jest fotogeniczny i udowadniamy to od wielu tygodni. Dziś od 11:00 buszowaliśmy z aparatami po Giszowcu. Specjalnie dla nas wystąpiła orkiestra górnicza!


MoDO: L.U.C w katowickim Empik-u

L.U.C. pojawił się dziś w katowickim Empiku na ulicy Mickiewicza, by opowiedzieć o swoim najnowszym projekcie, spotkać się z fanami. Jest to też okazja by zdobyć autograf od ulubionego muzyka.


Prezydent Kaczyński "zablokował" Katowice

- Nie wiem czemu, ale miasto jest całkowicie sparaliżowane - dzwonią do nas czytelnicy. - Ruchem kierują strażnicy i policja - dodają inni.

Ruda Śląska w śniegu a drogowcy śpią

Od zjazdu z autostrady A4 na Rudzie Śląskiej - Wirek do skrzyżowania dróg 1 Maja z ulicą Zabrzańską panują tragiczne warunki pogodowe.

Wypadek. DK 86 w Czeladzi zakorkowana

Czeladź zakorkowana. Na wysokości centrum handlowego M1 montowane są ekrany dźwiękochłonne, w związku z czym wyłączony został z ruchu jeden z pasów jezdni.

Uwaga kierowcy! Ślisko na drogach

Luty kojarzy się ze śniegiem i mrozem. W tym roku jednak pogoda sprawiła wszystkim niespodziankę. Zamiast opadów śniegu mamy deszcz. Uwaga na zalane ulice.

"Montują" Szlak Wieży Spadochronowej

W Katowicach w przededniu Święta Narodowego, trwa instalacja tablic informacyjnych, dotyczących ciekawych obiektów związanych ze Szlakiem Wieży Spadochronowej.

Odwiedziliśmy MBP w Jaworznie [+Wideo]

Nadajemy z MoDO i na żywo. Przenieśliśmy się na MM-kowe spotkanie w jaworznickiej bibliotece. Porozmawialiśmy o MM-ce, dziennikarstwie internetowym i obywatelskim, oraz o regionie.

Akcja MM: Jesteśmy na katowickim Rynku!

MM Silesia na rynku w Katowicach. Przyjdź, zobacz jak pracujemy, ściągnij naszą aplikację MoDO i zostań dziennikarzem obywatelskim. Od godziny 15.00 czekamy na Was pod Skarbkiem.

[Redakcja jest wszędzie] Targi Studenckie TOST

Targi Organizacji Studenckich TOST to doskonała okazja by zaprezentować MM a także poznać mnóstwo ciekawych ludzi. Redakcja MM-ki nadaje z Politechniki Śląskiej z MoDO i na żywo!

Koksiaki znikają z Katowic

Raptem przez trzy dni koksiaki w centrum Katowic ogrzewały mieszkańców. Dziś przed południem służby miejskie sprzątnęły koksowniki z rynku.

Montują Tyranozaura dla studentów

Materiał nadesłany przez naszego reportera z Sosnowca. Przed tamtejszym Wydziałem Nauk o Ziemi UŚ trwa montaż ogromnego modelu drapieżnego dinozaura.

W Sosnowcu już szykują się na zimę

Zima za pasem? Najwyraźniej tak i na pewno w Sosnowcu. Zarząd Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w mieście za Brynicą zlecił przycinanie starych gałęzi.

Relacje na żywo, transmisje

Byliśmy w Bytomiu na Foto Dej 2.0

Długo czekaliśmy na ten dzień. Jesteśmy na drugim śląskim Fotodeju. Nie spodziewaliśmy się, że będą Was aż takie tłumy. Fotografujemy wąskotorówkę i elektrociepłownię Szombierki!

Idzie gliwicka pielgrzymka do Częstochowy [Live!]
Dzień 1 | Dzień 2 | Dzień 3

Nasz reporter, Aleksander Glowania udał się wraz z największą śląską pielgrzymką na trasę do Częstochowy. Relacje na żywo dostajemy za pomocą MoDO.

MoDO na żywo: Trwa Festiwal Wolnych Ludzi

- Idea, jaką jest obrona praw człowieka, może być przedstawiona w atrakcyjny sposób - mówią organizatorzy festiwalu. Na miejscu jest nasz użytkownik, który na bieżąco relacjonuje wydarzenie.

Na Legalu Graffiti Festiwal - relacja MoDO

Chcemy promować graffiti, jako dziedzinę sztuki i artystycznego wyrażania młodych ludzi - mówi Jarosław Nalewajk, główny organizator Na Legalu Graffiti Festiwal, który już dziś rusza w Tychach.

Wybory Miss Intercontinental w Zabrzu

Każdy kontynent i każdy typ urody. Nasi reporterzy pojechali do Zabrza, przypatrzyć się temu jak misski z całego świata zaprezentują się w Domu Muzyki i Tańca. To wielka promocja Śląska!

Marsz RAŚ z Katowic na Zgodę

Według organizatorów sam marsz ma być godną manifestacją pamięci o ofiarach represji, które spadły na Górnoślązaków po wkroczeniu Armii Czerwonej.- Czujemy się zobowiązani przypomnieć o piekle.Zdjęcia nadesłane za pomocą telefonu komórkowego- zobacz więcej


440 osób na Photo Day 2.0

Derby Trójmiasta na żywo ****

Open'er 2008: codzienna relacja na żywo

**

Slot Art Festival 2008

Off Festival 2008

Miss Fali w Łodzi

Pielgrzymka do Częstochowy


r e k l a m a

 Jak ściągnąć MoDO?Kiedy można użyć MoDO?
1. Wyślij sms-a na numer 7168 o treści EMEMMODO. Koszt sms-a to 1,22 zł z VAT. W odpowiedzi otrzymasz link do ściągnięcia MoDO.
Aplikacja jest darmowa. Koszty przesyłu zgodnie z cennikami operatora.

2. Kliknij na poniższy link: modo.mediaregionalne.pl/download
Ściągnij aplikację na swój komputer, a następnie wgraj ją do swojej komórki. Możesz też użyć bezpośrednio powyższego adresu wpisując go w przeglądarce internetowej swojej komórki.
Zawsze, gdy uznasz, że o wydarzeniu lub sytuacji, której jesteś świadkiem powinni dowiedzieć się inni - robisz zdjęcie, piszesz kilka zdań na temat tego, co widzisz i wysyłasz do nas artykuł. Po chwili wrzucimy go na nasz portal. Będziesz najszybszy! A najlepsze wieści z "MoDO" z pewnością nagrodzimy.

W czym sprawdzi się MoDO?

W wielu sprawach. Widzisz pożar, wypadek drogowy lub korek na drodze - zrób zdjęcie, napisz tekst i ślij!

A może chcesz zrobić na żywo relację z trybun na stadionie, koncertu lub festiwalu? Pokaż jak się bawisz! Wycieczka w góry? Podróż zagraniczna? Pielgrzymka? Do dzieła!

Pamiętaj, że dzięki MoDO zrobisz artykuł w zaledwie kilka minut po konferencji prasowej. Inni nawet nie zdążą dojechać do swoich redakcji w tym czasie!


Co wysyłać przez MoDO?Ile to kosztuje?
Możesz oczywiście wysłać zdjęcia - jedno, lub więcej. Aplikacja umożliwia dodanie kilku zdjeć do jednego artykułu. Możesz posyłać do nas wideo w jakości adekwatnej do możliwości Twojego telefonu. Możesz także wysłać zwykłe artykuły tekstowe.
Niewiele. Zrobisz to czasem w kilkadziesiąt sekund. A opłaty są zgodne z cennikiem Twojego operatora.

Nokia:
3250 , 5500 , 6290 , 6650 , 5320 XpressMusic
, 5700 XpressMusic , 6110 Navigator , 6120 Classic
, 6121 Classic , 6124 Classic , 6210 Navigator , 6220 Classic
, E50 , E51 , E60 , E61 , E61i , E62 , E65 , E66
, E70 , E71 , E90 Communicator , N71 , N73 , N75
, N76 , N77 , N78 , N80 , N81 , N81 8GB , N82
, N91 , N91 8GB , N92 , N93 , N93i , N95 , N95 8GB
, N95-3 NAM , N96

Samsung:SGH-I450 , SGH-i520 , SGH-i550 , SGH-i560 , SGH-G810

LG:Joy , KT-610


 

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3