Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Rybnik przeciw depresji. Dołączyło do projektu jednej stacji radiowych. Na czym polegają te działania?

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Współpraca w ramach kampanii Razem przeciw depresji otwiera szerokie możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje o ważnych symptomach, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania.
Współpraca w ramach kampanii Razem przeciw depresji otwiera szerokie możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje o ważnych symptomach, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania. MRM/M. Koczy
Miasto Rybnik dołączyło do projektu Razem przeciw depresji – wraz z Radiem Eska pomaga i wspiera dzieci i młodzież, przeciwdziałając depresji. Przedsięwzięcie to kolejny krok w kierunku starań Miasta Rybnika o dobrostan młodych ludzi, profilaktykę antydepresyjną oraz rozwiązania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. 

To potrzeba obecnych czasów. W kampanię angażuje się także Młodzieżowa Rada Miasta, której członkowie, dzięki zrozumieniu problemów rówieśników, skutecznie realizują inicjatywy odpowiadające na ich rzeczywiste potrzeby.

Współpraca w ramach kampanii Razem przeciw depresji otwiera szerokie możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje o ważnych symptomach, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania.

– Platforma wykorzystuje różne formy docierania do potencjalnych zainteresowanych. To m.in. nagłośnienie tematu przez rozpoznawalnych i zaangażowanych dziennikarzy – ambasadorów akcji. To także baza wiedzy prowadząca do różnych artykułów, podcastów, a także interaktywny film, w którym – podczas oglądania – podejmujemy decyzje, od których zależy, jak potoczy się scenariusz. Film, którego fabuła oscyluje wokół nastolatki Alicji, która mierzy się z różnymi problemami, ma pobudzać wyobraźnię, sprowokować do rozmowy, nauczyć słuchania. Mamy nadzieję, że tak podane treści sprzyjać będą upowszechnianiu wiedzy nt. profilaktyki depresji – wyjaśnia Katarzyna Korba, kierownik referatu projektów edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest wskazanie kontaktów do miejsc, w których można znaleźć pomoc. Są to instytucje udzielające wsparcia dzieciom i rodzinie, oferujące wsparcia w sytuacji szeroko rozumianych kryzysów. Więcej na stronie kampanii.

Powiązane informacje:

https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/rozmawiali-o-depresji

https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/dzien-walki-z-depresja

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto