Adrian Leks
Adrian Leks
Polska Włochy
Polska Włochy Adrian Leks
Polscy siatkarze przegrali drugi mecz podczas Memoriału Wagnera rozgrywanego w Katowicach. Tym razem z Włochami 1:3.

Obie drużyny przystąpiły do rywalizacji w zupełnie różnych nastrojach. Włosi chcieli potwierdzić swoją klasę z meczu z Rosją, a nasza reprezentacja chciała się zrehabilitować za wczorajszą klęskę w starciu z Czechami.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili czterema punktami. Następnie stopniowo powiększali przewagę i nie pozwalali na wiele naszym siatkarzom. Skuteczny atak i bardzo dobra gra blokiem dała zwycięstwo zawodnikom z Półwyspu Apenińskiego aż dziesięcioma punktami.

W drugim secie rolę się odwróciły i licznie zgromadzeni w Spodku kibice nareszcie zobaczyli doskonały występ naszej reprezentacji. Na zagrywce szalał Bartosz Kurek, a do tego Polacy zdecydowanie poprawili grę blokiem. Squadra Azzurra była momentami bezradna. W efekcie rozbiliśmy Włochów do 13.

W trzeciej partii nasi rywale prowadzili już 6:1, ale zawodnicy Andrea Anastasiego  nie poddali się i powoli zaczęli odrabiać straty. Dzięki temu na drugą przerwę techniczną schodzili przegrywając tylko jednym punktem. Mimo że Polacy doprowadzili nawet do remisu 20:20, to więcej zimnej krwi w końcówce seta zachowali Włosi i wygrali do 23.

Kolejny set był najbardziej wyrównany i rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec partii nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy Mauro Berruto, której nie oddali już do końca odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju.

Polska za to na pewno zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż podczas spotkania z Czechami.

Polska - Włochy 1:3 (15:25, 25:13, 23:25,**21:25)**

Jutro ostatni dzień Memoriału Wagnera. Włochy zagrają z Czechami, a nasi siatkarze powalczą o pierwszą wygraną z reprezentacją Rosji.