Adrian Leks
Adrian Leks
Włochy-Rosja
Włochy-Rosja Piotr Kalsztyn
Po kapitalnym widowisku Włosi pokonali Rosjan 3:2 w pierwszym meczu Memoriału Wagnera rozgrywanego w Katowicach.

Już pierwszy mecz turnieju przyniósł nam wiele emocji i rywalizację rozstrzygnął dopiero piąty set.

Zarówno Rosjanie, jak i Włosi to główni faworyci wrześniowych Mistrzostw Europy. Dlatego do tego spotkania podeszli maksymalnie zmobilizowani. Już pierwszy set był bardzo wyrównany i rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie lepsi okazali się przybysze z Półwyspu Apenińskiego, którzy zwyciężyli 32:30.

Druga partia natomiast zdecydowanie należała do Rosji. Podopieczni Władimira Alekno wzmocnili zagrywkę oraz poprawili grę w bloku. W efekcie pewnie wygrali do 19. Kolejny set także należał do Rosjan, ale tym razem swoją wyższość udowodnili oni dopiero grą na przewagi. Piłki setowe mieli jedni i drudzy, jednak Rosja zwyciężyła 32:30.

Przez większość czwartego seta prowadzili z kolei Włosi. Siatkarze Mauro Berruto utrzymali przewagę do samego końca i przypieczętowali wygraną do 22, dzięki czemu doprowadzili do tie breaka.

Piąta partia to w dalszym ciągu dobra i konsekwentna gra Włochów, która pozwoliła im zwyciężyć po emocjonującej końcówce 17:15.