Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Żagań
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Halina Janowska
113
(1,15%)
-
1
Krzysztof Dariusz Blajer
356
(3,64%)
-
7
Magdalena Teresa Furtak
35
(0,36%)
-
4
Piotr Józef Matysiak
55
(0,56%)
-
2
Artur Tadeusz Niezgoda
805
(8,23%)
-
3
Krystyna Maria Maj
134
(1,37%)
-
5
Helena Zofia Furtak
75
(0,77%)
-
8
Joachim Zygmunt Browarski
137
(1,40%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Mariusz Marek Kaczyński
137
(1,40%)
-
2
Urszula Kazimiera Słomińska
204
(2,08%)
-
8
Przemysław Lech Bochenek
152
(1,55%)
-
5
Irena Stąpel
216
(2,21%)
-
1
Jerzy Bielawski
766
(7,83%)
-
4
Stanisław Dziedzic
136
(1,39%)
-
6
Bogusław Stanisław Uchto
34
(0,35%)
-
7
Alicja Ptasińska
110
(1,12%)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM
-
1
Marek Zdzisław Kopta
441
(4,51%)
-
3
Sebastian Filip Galasiak
525
(5,37%)
-
2
Radosław Kwiecień
751
(7,68%)
-
4
Dariusz Artur Kudła
514
(5,25%)
-
5
Dorota Daniela Maćkowska
180
(1,84%)
-
6
Anna Tracz
134
(1,37%)
-
7
Kazimierz Tomasiewicz
77
(0,79%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Tadeusz Wołoszyn
247
(2,52%)
-
2
Sylwia Izabela Gasperowicz
42
(0,43%)
-
6
Filip Karol Zielonka
27
(0,28%)
-
4
Zofia Krystyna Perz
45
(0,46%)
-
3
Wanda Danuta Ciemniak
63
(0,64%)
-
7
Mieczysław Edmund Kościański
29
(0,30%)
-
5
Józef Płoskonka
50
(0,51%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
7
Jadwiga Władysława Gargula
62
(0,63%)
-
2
Wojciech Janusz Furtak
371
(3,79%)
-
3
Bogdan Ochota
220
(2,25%)
-
1
Tomasz Sebastian Hucał
407
(4,16%)
-
5
Kamila Danuta Aleszczyk
28
(0,29%)
-
4
Dariusz Jacek Downar
154
(1,57%)
-
6
Małgorzata Janina Mazurkiewicz
22
(0,22%)
-
8
Halina Janina Szyposz
122
(1,25%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FZG LUDZI
-
4
Jan Sosnowski
215
(2,20%)
-
6
Magdalena Śliwak
62
(0,63%)
-
5
Krzysztof Andrzej Marchewka
153
(1,56%)
-
1
Zbigniew Białkowski
550
(5,62%)
-
2
Magdalena Wiadomska-Łażewska
224
(2,29%)
-
3
Wojciech Jakub Olejarz
215
(2,20%)
-
7
Wiesława Winczaruk
109
(1,11%)
-
8
Tomasz Jacek Szewczyk
281
(2,87%)
Okręg 2
Gozdnica, Iłowa, Wymiarki
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Tadeusz Franciszek Walczak
254
(6,48%)
-
2
Justyna Magdalena Socik
333
(8,50%)
-
1
Anna Joanna Michalczuk
611
(15,60%)
-
3
Irena Kmiecik
57
(1,46%)
-
4
Zygmunt Antoni Krasuski
36
(0,92%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Jerzy Jan Wojnar
201
(5,13%)
-
2
Paulina Maksymowicz
147
(3,75%)
-
3
Piotr Norbert Kowalski
404
(10,31%)
-
1
Józef Piotr Brzezicki
368
(9,39%)
-
4
Krystyna Chojna
43
(1,10%)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM
-
1
Bogusław Stanisław Kobyliński
262
(6,69%)
-
2
Katarzyna Ewa Kościelniak-Herczakowska
39
(1,00%)
-
3
Elżbieta Irena Ganczarek
20
(0,51%)
-
4
Anetta Barbara Raniczkowska
147
(3,75%)
-
5
Henryk Jan Laskowski
101
(2,58%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Bolesław Wróblewski
152
(3,88%)
-
5
Artur Waldemar Krasuski
149
(3,80%)
-
4
Ewelina Izabela Andrzejak
25
(0,64%)
-
2
Aneta Agnieszka Krakowiak
56
(1,43%)
-
3
Zygmunt Józef Zarzeczny
65
(1,66%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FZG LUDZI
-
1
Adam Żyworonek
81
(2,07%)
-
2
Jarosław Krzysztof Bareła
205
(5,23%)
-
3
Anna Danuta Morawska-Wąsik
14
(0,36%)
-
4
Emilian Bartłomiej Zimnicki
65
(1,66%)
-
5
Jolanta Teresa Marciniak-Sych
82
(2,09%)
Okręg 3
Brzeźnica, Gmina Żagań
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Marek Robert Koziński
122
(2,93%)
-
4
Arkadiusz Marcin Antczak
97
(2,33%)
-
2
Iwona Katarzyna Sygutowska
94
(2,26%)
-
5
Iwona Bogusława Koteczka
245
(5,89%)
-
3
Damian Marcin Sip
43
(1,03%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Emil Michał Buganik
153
(3,68%)
-
5
Maria Małgorzata Hałaburda
41
(0,99%)
-
1
Leon Jerzy Cuprych
556
(13,36%)
-
3
Mariola Jadwiga Suszycka
88
(2,11%)
-
2
Anna Renata Erdman-Ochrymczuk
243
(5,84%)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM
-
2
Małgorzata Barbara Janowicz
125
(3,00%)
-
3
Monika Małgorzata Soroka
62
(1,49%)
-
4
Mirosław Eugeniusz Biały
157
(3,77%)
-
1
Tomasz Niesłuchowski
445
(10,69%)
-
5
Maciej Władysław Konieczny
29
(0,70%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Andrzej Bogumił Budakowski
300
(7,21%)
-
3
Anna Maria Rogala-Krakowska
40
(0,96%)
-
1
Mariusz Robert Krugły
555
(13,34%)
-
4
Anna Pietrzak
77
(1,85%)
-
5
Oskar Arkadiusz Zarzycki
183
(4,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FZG LUDZI
-
4
Bożena Zofia Świderska
57
(1,37%)
-
1
Andrzej Pilimon
124
(2,98%)
-
3
Władysław Kępiński
190
(4,57%)
-
2
Ireneusz Józef Krumpolc
79
(1,90%)
-
5
Elżbieta Kowalska
56
(1,35%)
Okręg 4
Szprotawa, Małomice, Niegosławice
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Czesław Jan Towpik
165
(1,41%)
-
5
Małgorzata Anna Augustyniak
116
(0,99%)
-
8
Danuta Irek
34
(0,29%)
-
1
Cecylia Brodzińska
403
(3,45%)
-
4
Katarzyna Elżbieta Rynkiewicz
73
(0,62%)
-
2
Tadeusz Jan Kosmatka
130
(1,11%)
-
6
Marcin Zbigniew Grono
233
(1,99%)
-
9
Małgorzata Irena Kurpisz
32
(0,27%)
-
7
Paweł Chmielewski
74
(0,63%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Anna Werk-Czarna
77
(0,66%)
-
3
Renata Jadwiga Stawińska
193
(1,65%)
-
1
Piotr Ciołka
1 170
(10,01%)
-
5
Jolanta Ciastoń
113
(0,97%)
-
6
Andrzej Matkowski
75
(0,64%)
-
4
Mariusz Hałabura
248
(2,12%)
-
8
Kamila Federkiewicz
97
(0,83%)
-
2
Tadeusz Zdebelak
328
(2,81%)
KOMITET WYBORCZY GMINA I POWIAT PRZYJAZNE LUDZIOM
-
2
Sylwester Michalak
375
(3,21%)
-
3
Ewa Jolanta Czech-Solecka
118
(1,01%)
-
1
Maciej Boryna
1 587
(13,58%)
-
5
Krystyna Stachów
261
(2,23%)
-
8
Łukasz Marek Poźniak
65
(0,56%)
-
4
Waldemar Panasewicz
154
(1,32%)
-
6
Anna Kacprzak
245
(2,10%)
-
7
Aneta Maria Kaczmarek
101
(0,86%)
-
9
Jacek Grzelak
838
(7,17%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
8
Ryszard Waldemar Żmuda
204
(1,75%)
-
5
Teresa Krystyna Marek
20
(0,17%)
-
3
Teresa Lucyna Karpińska
61
(0,52%)
-
2
Andrzej Barylak
155
(1,33%)
-
1
Zbigniew Teler
364
(3,12%)
-
4
Karol Jan Matuszak
58
(0,50%)
-
6
Włodzimierz Łagowski
51
(0,44%)
-
7
Joanna Dobrowolska
42
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Roman Andrzej Śliwiński
627
(5,37%)
-
2
Jan Suchecki
361
(3,09%)
-
3
Monika Joanna Kubik
72
(0,62%)
-
5
Krzysztof Janusz Burzyński
29
(0,25%)
-
4
Zofia Anna Barszcz
42
(0,36%)
-
6
Elżbieta Barbara Lis
57
(0,49%)
-
8
Jolanta Maciaszek
136
(1,16%)
-
7
Elżbieta Maria Piotrowska
110
(0,94%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FZG LUDZI
-
6
Stanisław Jan Mandrak
255
(2,18%)
-
4
Irena Janina Mucha
43
(0,37%)
-
3
Ewa Dudek
190
(1,63%)
-
7
Gabriela Grocholska
65
(0,56%)
-
1
Paweł Chylak
648
(5,55%)
-
2
Zdzisław Wandalin Wilczyński
372
(3,18%)
-
8
Iwona Augustyniak
46
(0,39%)
-
5
Teresa Zima
165
(1,41%)
-
9
Łukasz Tadeusz Kowczyk
206
(1,76%)