Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
miasto Białystok
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Anna Augustyn
11 683
(10,01%)
-
8
Wioletta Maria Karczewska
924
(0,79%)
-
2
Zbigniew Nikitorowicz
6 899
(5,91%)
-
3
Karol Pilecki
8 057
(6,90%)
-
4
Sławomir Nazaruk
9 641
(8,26%)
-
5
Jolanta Szczygieł-Rogowska
1 836
(1,57%)
-
9
Andrzej Kowalewski
1 343
(1,15%)
-
6
Paulina Pyrko
1 177
(1,01%)
-
7
Jarosław Zygmunt Dworzański
4 389
(3,76%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Marek Citko
4 981
(4,27%)
-
4
Bogusław Dębski
7 701
(6,60%)
-
7
Elżbieta Kauc-Dmochowska
504
(0,43%)
-
5
Teresa Hernik
702
(0,60%)
-
8
Marcin Zabłudowski
782
(0,67%)
-
2
Elżbieta Maria Kaufman-Suszko
2 886
(2,47%)
-
1
Artur Kosicki
11 838
(10,14%)
-
9
Justyna Emilia Żalek
10 571
(9,06%)
-
3
Grzegorz Kucharewicz
2 024
(1,73%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
9
Agnieszka Nazaruk-Zdanuczyk
484
(0,41%)
-
1
Robert Paweł Żyliński
1 366
(1,17%)
-
2
Eliza Szadkowska
435
(0,37%)
-
3
Michał Marcin Freino
836
(0,72%)
-
7
Dorota Stanisława Lewko-Ninkiewicz
202
(0,17%)
-
5
Zbigniew Stanisław Kamiński
190
(0,16%)
-
6
Anna Grześ
320
(0,27%)
-
4
Danuta Wierzbicka
225
(0,19%)
-
8
Grzegorz Rykowski
133
(0,11%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Marcin Łukasz Leoszko
2 347
(2,01%)
-
7
Aleksander Bojczuk
177
(0,15%)
-
8
Magdalena Niesterczuk
300
(0,26%)
-
2
Katarzyna Monika Turosieńska-Durlik
455
(0,39%)
-
4
Joanna Szydłowska
679
(0,58%)
-
5
Łukasz Dymko
557
(0,48%)
-
3
Arkadiusz Gawroński
355
(0,30%)
-
6
Natalia Zawistowska
433
(0,37%)
-
9
Dariusz Józef Wasilewski
993
(0,85%)
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
4
Przemysław Falkowski
117
(0,10%)
-
2
Grzegorz Jan Janoszka
184
(0,16%)
-
1
Katarzyna Ewa Rosińska
832
(0,71%)
-
3
Magdalena Sielawa
122
(0,10%)
-
5
Urszula Domysławska
118
(0,10%)
-
6
Adrian Skowroński
93
(0,08%)
KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI
-
4
Aniela Anna Aktyl-Nowak
71
(0,06%)
-
1
Monika Inga Cylwik
516
(0,44%)
-
2
Stanisław Robert Wyszyński
76
(0,07%)
-
3
Ireneusz Żyłowski
79
(0,07%)
-
5
Stanisław Krzysztof Moszyński
39
(0,03%)
-
6
Ewa Powichrowska
148
(0,13%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Michał Karpowicz
1 944
(1,67%)
-
7
Iwona Jarocka
235
(0,20%)
-
4
Andrzej Demianowicz
122
(0,10%)
-
1
Marian Czesław Szamatowicz
3 738
(3,20%)
-
3
Jadwiga Piotrowicz
206
(0,18%)
-
6
Dariusz Matwiejczuk
474
(0,41%)
-
5
Bogumiła Koniuszewska
100
(0,09%)
-
8
Tomasz Kuźmicki
84
(0,07%)
-
9
Elżbieta Januszewska
160
(0,14%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
-
3
Łukasz Baranowski
121
(0,10%)
-
1
Oskar Wądołowski
533
(0,46%)
-
2
Małgorzata Janina Jałocha
62
(0,05%)
-
5
Jakub Zadykowicz
122
(0,10%)
-
4
Justyna Petelska
122
(0,10%)
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
-
3
Krzysztof Rogalski
58
(0,05%)
-
4
Anna Kiryluk
97
(0,08%)
-
1
Tadeusz Kreda
104
(0,09%)
-
2
Sylwia Miłkowska
80
(0,07%)
-
8
Tomasz Surynowicz
32
(0,03%)
-
6
Jerzy Jarosławski
17
(0,01%)
-
5
Anna Chlabicz
107
(0,09%)
-
7
Cezary Walendziuk
40
(0,03%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
1
Aleksander Kiryluk
758
(0,65%)
-
2
Marzanna Karolczuk
555
(0,48%)
-
3
Edyta Zapolska
564
(0,48%)
-
5
Kamil Fiodorow
175
(0,15%)
-
4
Rafał Wasilewski
321
(0,28%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY
-
5
Bożena Józefa Bartczak
89
(0,08%)
-
4
Ewa Szpakowicz
444
(0,38%)
-
1
Krzysztof Krasowski
1 174
(1,01%)
-
3
Piotr Boratyński
168
(0,14%)
-
2
Danuta Wiktoria Rodziewicz
303
(0,26%)
-
6
Marek Kurzyna
243
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
3
Maciej Stypka
1 313
(1,13%)
-
2
Andrzej Tomasz Jędrzejewski
134
(0,11%)
-
1
Wojciech Bolesław Wójcicki
628
(0,54%)
-
5
Grzegorz Rogalewski
92
(0,08%)
-
4
Ewa Cywińska
194
(0,17%)
-
7
Agnieszka Tucholska
94
(0,08%)
-
6
Agnieszka Rusiłowicz
84
(0,07%)
Okręg 2
powiat augustowski, powiat sejneński, powiat suwalski, powiat sokólski, powiat moniecki, miasto Suwałki
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
10
Krzysztof Wojciech Masłowski
925
(0,83%)
-
2
Waldemar Kwaterski
7 320
(6,58%)
-
1
Anna Naszkiewicz
6 994
(6,29%)
-
3
Marcin Gnoza
378
(0,34%)
-
4
Jerzy Demiańczuk
1 117
(1,00%)
-
5
Andrzej Raś
3 546
(3,19%)
-
9
Agnieszka Jankowska
831
(0,75%)
-
6
Bronisław Talkowski
344
(0,31%)
-
8
Irena Dorosz-Grajek
379
(0,34%)
-
7
Małgorzata Sara Snarska-Nieznańska
360
(0,32%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Romuald Łanczkowski
12 002
(10,79%)
-
2
Paweł Wnukowski
11 017
(9,90%)
-
3
Jadwiga Barbara Zabielska
5 884
(5,29%)
-
4
Agnieszka Muracka
1 492
(1,34%)
-
5
Wiesława Burnos
4 284
(3,85%)
-
8
Jan Stanisław Wdowiak
548
(0,49%)
-
10
Marcin Sutkowski
4 219
(3,79%)
-
6
Alicja Anna Janczewska
1 476
(1,33%)
-
7
Adam Gorlo
2 954
(2,65%)
-
9
Agnieszka Sołtys
2 004
(1,80%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
4
Elżbieta Dzimida-Chmielewska
248
(0,22%)
-
1
Cezary Cieślukowski
10 496
(9,43%)
-
2
Bogdan Dyjuk
6 399
(5,75%)
-
3
Andrzej Zbigniew Koronkiewicz
1 350
(1,21%)
-
5
Maria Guzel
941
(0,85%)
-
6
Joanna Jędzul
443
(0,40%)
-
8
Sławomir Sawicki
1 962
(1,76%)
-
9
Franciszek Sokołowski
768
(0,69%)
-
10
Marian Magnuszewski
1 722
(1,55%)
-
7
Małgorzata Kaźmierczak
647
(0,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
6
Joanna Jaroś
642
(0,58%)
-
1
Jerzy Ząbkiewicz
2 143
(1,93%)
-
2
Jarosław Janusz Grondys
316
(0,28%)
-
9
Małgorzata Zawadzka
684
(0,61%)
-
4
Ewelina Zielenkiewicz
573
(0,51%)
-
3
Waldemar Konstanty Kazimierczak
401
(0,36%)
-
5
Romuald Zygmunt Lulkiewicz
293
(0,26%)
-
7
Emilia Łukowska
447
(0,40%)
-
8
Tomasz Milewski
610
(0,55%)
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
4
Kamila Maria Wysocka
377
(0,34%)
-
1
Marcin Birgiel
623
(0,56%)
-
5
Jakub Osiejewski
82
(0,07%)
-
3
Dżemil Gembicki
223
(0,20%)
-
2
Urszula Raducha
324
(0,29%)
-
6
Aleksandra Julia Andrukiewicz
256
(0,23%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Jadwiga Zub
459
(0,41%)
-
8
Bożena Żabicka-Krawczyk
193
(0,17%)
-
4
Henryk Kozłowski
336
(0,30%)
-
3
Ryszard Bronisław Gajewski
557
(0,50%)
-
1
Tomasz Mańczuk
1 975
(1,77%)
-
6
Anna Jasionek
315
(0,28%)
-
5
Jarosław Kosakowski
231
(0,21%)
-
9
Elżbieta Bednarz
194
(0,17%)
-
10
Andrzej Eugeniusz Chmielewski
264
(0,24%)
-
7
Maciej Okuła
149
(0,13%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
-
2
Krzysztof Koncewicz
471
(0,42%)
-
3
Marta Budzanowska
173
(0,16%)
-
4
Kamil Kurnicki
134
(0,12%)
-
1
Joanna Bobik
577
(0,52%)
-
5
Grzegorz Grycuk
150
(0,13%)
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
-
2
Monika Flis
155
(0,14%)
-
6
Zygmunt Osiecki
133
(0,12%)
-
3
Krzysztof Dąbrowski
267
(0,24%)
-
7
Aneta Żyznowska
89
(0,08%)
-
5
Barbara Zdancewicz
156
(0,14%)
-
1
Mirosław Basiewicz
243
(0,22%)
-
4
Ryszard Flis
74
(0,07%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY
-
4
Rafał Makarewicz
323
(0,29%)
-
5
Ewa Bartkowiak
387
(0,35%)
-
3
Janina Okrągła
387
(0,35%)
-
1
Antoni Przyborowski
369
(0,33%)
-
2
Jarosław Hryń
249
(0,22%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
1
Wiesław Nowel
596
(0,54%)
-
4
Dariusz Gajdowski
117
(0,11%)
-
6
Ewelina Szałańska
136
(0,12%)
-
2
Ryszard Trypus
59
(0,05%)
-
5
Marta Agnieszka Żochowska
95
(0,09%)
-
3
Monika Grabowska
223
(0,20%)
Okręg 3
powiat grajewski, powiat kolneński, powiat łomżyński, powiat zambrowski, miasto Łomża
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Jacek Piorunek
8 170
(8,63%)
-
2
Cezary Mikołaj Kisiel
1 955
(2,07%)
-
3
Marek Stanisław Minda
902
(0,95%)
-
8
Urszula Bernarda Samul
391
(0,41%)
-
7
Lucyna Bagińska
747
(0,79%)
-
4
Izabela Metelska
850
(0,90%)
-
6
Jadwiga Michałowska
286
(0,30%)
-
5
Piotr Grodzki
1 062
(1,12%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Piotr Modzelewski
4 307
(4,55%)
-
1
Marek Olbryś
15 128
(15,98%)
-
5
Marek Adam Komorowski
5 121
(5,41%)
-
2
Adam Wojciech Sekściński
5 996
(6,33%)
-
3
Wanda Elżbieta Mieczkowska
5 391
(5,70%)
-
4
Marcin Piotr Sekściński
4 264
(4,51%)
-
7
Ewa Frączek
2 741
(2,90%)
-
8
Barbara Zalewska
3 078
(3,25%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
3
Robert Chaberek
892
(0,94%)
-
5
Krzysztof Sobiewski
440
(0,46%)
-
1
Stefan Krajewski
9 892
(10,45%)
-
2
Wojciech Grochowski
4 459
(4,71%)
-
4
Alina Szepelska
626
(0,66%)
-
7
Monika Ewa Plona
691
(0,73%)
-
6
Anna Rydzewska
838
(0,89%)
-
8
Dariusz Bruliński
1 107
(1,17%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
6
Sylwia Kosińska
436
(0,46%)
-
1
Andrzej Modzelewski
3 299
(3,49%)
-
2
Adrian Łukasz Surawski
1 006
(1,06%)
-
5
Konstanty Wojciech Jankowski
163
(0,17%)
-
3
Anna Poznańska
415
(0,44%)
-
4
Krystian Kruszyński
304
(0,32%)
-
7
Lech Poznański
119
(0,13%)
-
8
Żaneta Katarzyna Wiśniewska-Poreda
309
(0,33%)
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
2
Michał Sydow
46
(0,05%)
-
1
Ewelina Makowska
371
(0,39%)
-
6
Igor Łukasz Aleksandrowicz
92
(0,10%)
-
4
Robert Łukasz Wysocki
126
(0,13%)
-
3
Ewa Iwaniuk
92
(0,10%)
-
5
Sylwia Ostapowicz
71
(0,08%)
KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI
-
4
Barbara Lipska
209
(0,22%)
-
5
Bogdan Aleksander Sawłowiec
52
(0,05%)
-
6
Sylwia Godlewska
235
(0,25%)
-
1
Tadeusz Zenon Nowak
176
(0,19%)
-
2
Katarzyna Kuklińska
278
(0,29%)
-
3
Sławomir Gradowski
180
(0,19%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
6
Teresa Zuzga
209
(0,22%)
-
3
Paweł Fabiszewski
231
(0,24%)
-
2
Piotr Modzelewski
617
(0,65%)
-
1
Alina Gromadzka
737
(0,78%)
-
4
Ewa Ponichtera
241
(0,25%)
-
8
Piotr Szadurski
160
(0,17%)
-
5
Mirosław Brzózka
182
(0,19%)
-
7
Marlena Żyjewska
83
(0,09%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
-
3
Cezary Nietupski
128
(0,14%)
-
2
Janina Kołodziejczyk
152
(0,16%)
-
1
Karol Cyprian Kiciński
349
(0,37%)
-
4
Anna Kosacka
140
(0,15%)
-
5
Igor Daniłowski
113
(0,12%)
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
-
2
Józef Fiertek
99
(0,10%)
-
4
Joanna Anna Szabłowska
125
(0,13%)
-
5
Emil Trzaska
126
(0,13%)
-
1
Piotr Paweł Komorowski
431
(0,46%)
-
3
Ewa Zaborszczyk
108
(0,11%)
-
6
Elżbieta Wanda Mocarska
144
(0,15%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY
-
2
Emilia Pikulińska
309
(0,33%)
-
1
Krystyna Drozdowska
473
(0,50%)
-
5
Andrzej Kochanowski
407
(0,43%)
-
4
Edward Rutkowski
660
(0,70%)
-
3
Tadeusz Brodowski
159
(0,17%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
3
Jacek Kropiewnicki
70
(0,07%)
-
6
Łukasz Filipczuk
52
(0,05%)
-
7
Agata Paulina Palinnik
64
(0,07%)
-
5
Maciej Rogacz
46
(0,05%)
-
1
Aleksander Krzysztof Szymczak
555
(0,59%)
-
2
Adrianna Sitko
105
(0,11%)
-
4
Magdalena Brzuzy
61
(0,06%)
Okręg 4
powiat bielski, powiat siemiatycki, powiat wysokomazowiecki, powiat hajnowski, powiat białostocki
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Maciej Zenon Żywno
15 080
(10,32%)
-
8
Agnieszka Ewa Tarkawian
850
(0,58%)
-
7
Nadzieja Marzena Dragun
435
(0,30%)
-
2
Hubert Krzysztof Ścisło
613
(0,42%)
-
9
Piotr Sitkiewicz
511
(0,35%)
-
4
Halina Roszkowska
1 730
(1,18%)
-
3
Igor Łukaszuk
7 184
(4,92%)
-
5
Agnieszka Anna Sitarska
1 924
(1,32%)
-
6
Jerzy Józef Kubiak
425
(0,29%)
-
11
Adam Kamiński
1 126
(0,77%)
-
10
Beata Malinowska
753
(0,52%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Krzysztof Kondraciuk
4 302
(2,94%)
-
1
Stanisław Derehajło
14 199
(9,72%)
-
2
Łukasz Siekierko
14 147
(9,68%)
-
3
Sebastian Łukaszewicz
9 434
(6,46%)
-
6
Marek Malinowski
4 950
(3,39%)
-
11
Zbigniew Jan Filipkowski
1 021
(0,70%)
-
4
Grzegorz Kapica
3 397
(2,32%)
-
5
Mirosława Anna Jaroszewicz-Łojewska
938
(0,64%)
-
9
Irena Dawidziuk
1 560
(1,07%)
-
8
Aleksandra Szczudło
6 070
(4,15%)
-
10
Grażyna Jadwiga Sidorczuk-Uszyńska
1 275
(0,87%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
8
Mariusz Turczewski
552
(0,38%)
-
1
Jerzy Leszczyński
12 281
(8,41%)
-
2
Mikołaj Janowski
5 888
(4,03%)
-
3
Małgorzata Anna Bil-Jaruzelska
924
(0,63%)
-
4
Anna Biegańska
645
(0,44%)
-
6
Marcin Karczewski
556
(0,38%)
-
10
Wiesław Konopko
1 054
(0,72%)
-
5
Bożena Krzyżanowska
852
(0,58%)
-
7
Daniel Karol Roszkowski
939
(0,64%)
-
9
Zofia Zaworska
644
(0,44%)
-
11
Agnieszka Zawistowska
939
(0,64%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Ryszard Stanisław Kempliński
238
(0,16%)
-
8
Małgorzata Mierzwińska
356
(0,24%)
-
1
Krzysztof Tołwiński
3 891
(2,66%)
-
4
Alina Ojdana
1 103
(0,75%)
-
2
Wanda Jankowska
1 348
(0,92%)
-
7
Norbert Grzegorz Krzykawski
154
(0,11%)
-
5
Dawid Jakimiuk
694
(0,47%)
-
10
Marcin Szarejko
806
(0,55%)
-
6
Ewa Wappa-Busłowska
232
(0,16%)
-
9
Julita Monika Chańko
379
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
1
Seweryn Prokopiuk
733
(0,50%)
-
2
Dorota Koczot
222
(0,15%)
-
3
Michał Iwaniuk
295
(0,20%)
-
5
Michał Łukasz Grzejszczyk
72
(0,05%)
-
6
Aneta Ciwoniuk
232
(0,16%)
-
4
Michalina Daria Artysiewicz
115
(0,08%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Eugeniusz Borowski
531
(0,36%)
-
2
Agnieszka Jakoniuk
1 006
(0,69%)
-
1
Włodzimierz Pietroczuk
3 970
(2,72%)
-
4
Emilia Korolczuk
505
(0,35%)
-
5
Piotr Marek Oziabło
778
(0,53%)
-
9
Dariusz Skibiński
180
(0,12%)
-
7
Janusz Warpechowski
243
(0,17%)
-
11
Michał Iwańczuk
441
(0,30%)
-
6
Walentyna Bisz
291
(0,20%)
-
8
Jan Antoni Wawrzyniak
105
(0,07%)
-
10
Bogusława Jadwiga Czarkowska
176
(0,12%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
-
2
Magda Koncewicz
230
(0,16%)
-
1
Maciej Skomarowski
757
(0,52%)
-
3
Maciej Kupiński
193
(0,13%)
-
4
Joanna Gryniewicz
165
(0,11%)
-
5
Danuta Zadykowicz
165
(0,11%)
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
-
2
Wojciech Trzaska
178
(0,12%)
-
1
Barbara Komorowska
363
(0,25%)
-
4
Piotr Trzaska
153
(0,10%)
-
3
Beata Mierzejewska
123
(0,08%)
-
5
Antoni Mocarski
123
(0,08%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
3
Aneta Dobkowska
739
(0,51%)
-
5
Bożena Renata Miszkiel
389
(0,27%)
-
1
Piotr Naumiuk
1 166
(0,80%)
-
2
Adam Kiryluk
789
(0,54%)
-
4
Łukasz Kapłanow
167
(0,11%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPOZA SITWY
-
4
Krzysztof Jan Kownacki
134
(0,09%)
-
3
Grzegorz Smoktunowicz
294
(0,20%)
-
2
Anna Pietruczuk
510
(0,35%)
-
6
Mateusz Banel
167
(0,11%)
-
7
Barbara Godun
319
(0,22%)
-
5
Grażyna Kurzyna
332
(0,23%)
-
1
Karol Marek Nieciecki
726
(0,50%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
1
Wiesław Henryk Bielawski
785
(0,54%)
-
2
Artur Hampel
313
(0,21%)
-
3
Justyna Gajdowska
239
(0,16%)
-
4
Mariusz Rokicki
189
(0,13%)
-
5
Magdalena Marlena Kwasiborska
109
(0,07%)