Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Olsztyn, powiat olsztyński
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
6
Zbigniew Wiewiórski
222
(0,19%)
-
1
Małgorzata Emilia Matuszewska-Boruc
1 221
(1,04%)
-
2
Bartosz Grucela
567
(0,48%)
-
5
Elżbieta Jolanta Chmielak
217
(0,18%)
-
3
Agata Szerszeniewicz
337
(0,29%)
-
4
Ryszard Prątkowski
232
(0,20%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Henryk Tadeusz Falkowski
3 392
(2,88%)
-
2
Magdalena Kowalik
1 113
(0,95%)
-
3
Zofia Michalina Prucnal
431
(0,37%)
-
5
Dawid Kicki
692
(0,59%)
-
8
Konrad Urbanowicz
531
(0,45%)
-
4
Eryk Patryk Kowalczyk
473
(0,40%)
-
6
Adrianna Maciejewska
776
(0,66%)
-
7
Dariusz Krzysztof Całka
561
(0,48%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
6
Halina Teresa Baranowska
559
(0,47%)
-
5
Leszek Karol Smolis
1 080
(0,92%)
-
3
Mieczysław Aszkiełowicz
1 529
(1,30%)
-
2
Ireneusz Mariusz Nalazek
2 162
(1,84%)
-
8
Janusz Bogdan Lewandowski
713
(0,61%)
-
7
Bożena Janina Waloszek
581
(0,49%)
-
4
Jolanta Ołów
675
(0,57%)
-
1
Marcin Robert Kulasek
3 775
(3,21%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Dariusz Stanisław Rudnik
12 219
(10,38%)
-
6
Tadeusz Plawgo
2 344
(1,99%)
-
5
Edward Ośko
2 958
(2,51%)
-
8
Mieczysław Włos
982
(0,83%)
-
3
Bożenna Ulewicz
5 496
(4,67%)
-
2
Marek Sokołowski
3 110
(2,64%)
-
7
Beata Katarzyna Roszko
1 431
(1,22%)
-
4
Małgorzata Suświłło
1 715
(1,46%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Teresa Ewa Astramowicz-Leyk
5 215
(4,43%)
-
1
Marcin Andrzej Kuchciński
15 136
(12,86%)
-
4
Małgorzata Dorota Ofierska
2 319
(1,97%)
-
3
Tadeusz Politewicz
9 004
(7,65%)
-
5
Kazimierz Borkowski
1 489
(1,26%)
-
7
Grażyna Wesołek
1 951
(1,66%)
-
6
Joanna Agata Grochal
1 359
(1,15%)
-
8
Adrian Mateusz Glinka
1 889
(1,60%)
KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI
-
6
Marcin Cetliński
95
(0,08%)
-
2
Robert Marzewski
203
(0,17%)
-
3
Agnieszka Zofia Nikończyk
170
(0,14%)
-
1
Anna Mularczyk
965
(0,82%)
-
7
Beata Katarzyna Waś
376
(0,32%)
-
5
Beata Wiesława Soroko
257
(0,22%)
-
4
Maciej Waldemar Wójcik
316
(0,27%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
7
Joanna Katarzyna Idziak
146
(0,12%)
-
4
Wojciech Bartłomiej Gruszczyński
221
(0,19%)
-
2
Emilia Anna Wysocka
376
(0,32%)
-
1
Piotr Cezary Lisiecki
991
(0,84%)
-
3
Marcin Paweł Kohler
255
(0,22%)
-
6
Katarzyna Wojciechowska
219
(0,19%)
-
5
Elwira Fiedorowicz-Szatkowska
163
(0,14%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
-
1
Andrzej Piotr Wyrębek
984
(0,84%)
-
2
Cezary Dębkowski
360
(0,31%)
-
3
Sławomir Dańczuk
259
(0,22%)
-
4
Kamila Wysocka
639
(0,54%)
-
5
Agnieszka Anna Dębkowska
306
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
3
Grażyna Zyta Licznerska
1 566
(1,33%)
-
1
Wioletta Śląska-Zyśk
10 066
(8,55%)
-
2
Marek Andrzej Szter
2 316
(1,97%)
-
5
Grzegorz Jan Matczyński
892
(0,76%)
-
7
Wojciech Fijałkowski
860
(0,73%)
-
8
Cezary Ireneusz Mróz
758
(0,64%)
-
6
Agnieszka Izabela Górska
1 306
(1,11%)
-
4
Lidia Krystyna Lejszo
590
(0,50%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ NARODU - WSPÓLNOTA
-
1
Krzysztof Fedorowicz
523
(0,44%)
-
2
Joanna Kulczyk
408
(0,35%)
-
3
Ewa Szordykowska
185
(0,16%)
-
5
Łukasz Woźniak
397
(0,34%)
-
4
Ewelina Izabela Paryż-Kopycińska
115
(0,10%)
Okręg 2
Powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski, ostródzki
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
2
Bogdan Paweł Kuligowski
321
(0,28%)
-
3
Katarzyna Krystyna Gulczyńska
354
(0,31%)
-
5
Monika Drążewska
378
(0,33%)
-
1
Emilia Bartkowska
1 524
(1,32%)
-
6
Grzegorz Artur Bobrowicz
204
(0,18%)
-
4
Janusz Wach
413
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
2
Kamila Horbacz
1 114
(0,96%)
-
3
Marcin Konicz
1 476
(1,28%)
-
1
Paweł Jaskółowski
2 671
(2,31%)
-
5
Przemysław Kołakowski
747
(0,65%)
-
4
Katarzyna Dzika
1 248
(1,08%)
-
6
Joanna Maria Jaskółowska
611
(0,53%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Tomasz Kordecki
772
(0,67%)
-
2
Justyna Zabiełło
1 404
(1,21%)
-
1
Jan Józef Antochowski
3 112
(2,69%)
-
5
Elżbieta Karlsson
672
(0,58%)
-
8
Kazimierz Małecki
748
(0,65%)
-
6
Patryk Kisicki
319
(0,28%)
-
7
Ewa Danuta Kniaź
431
(0,37%)
-
4
Leszek Edward Szreder
629
(0,54%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Damian Jan Godziński
1 562
(1,35%)
-
2
Magdalena Elżbieta Palińska
3 873
(3,35%)
-
1
Grzegorz Kierozalski
8 365
(7,23%)
-
6
Łukasz Bartkowski
2 799
(2,42%)
-
3
Robert Gontarz
7 593
(6,56%)
-
5
Bohdan Hatała
2 887
(2,50%)
-
7
Aleksandra Helena Rudnicka
2 383
(2,06%)
-
8
Renata Maria Rochnowska
2 600
(2,25%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Ewa Barbara Dembek
4 300
(3,72%)
-
7
Jerzy Mirosław Czuchan
445
(0,38%)
-
6
Marcin Raszkowski
895
(0,77%)
-
2
Stanisław Andrzej Gorczyca
5 866
(5,07%)
-
3
Katarzyna Królak
2 547
(2,20%)
-
8
Małgorzata Agnieszka Zawodnik
1 428
(1,23%)
-
5
Jakub Marcin Garbacz
2 303
(1,99%)
-
1
Bernadeta Justyna Hordejuk
8 828
(7,63%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
3
Magdalena Sękowska
408
(0,35%)
-
2
Krystian Maciej Łożyński
358
(0,31%)
-
1
Łukasz Tulwiński
872
(0,75%)
-
5
Izabela Lidia Wiśniewska
449
(0,39%)
-
7
Dariusz Zieliński
862
(0,75%)
-
6
Przemysław Maciejewski
258
(0,22%)
-
4
Marika Zenowicz
260
(0,22%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
4
Monika Barbara Marchalewska
1 831
(1,58%)
-
6
Agnieszka Charytczak
481
(0,42%)
-
3
Stanisław Żelichowski
3 679
(3,18%)
-
5
Andrzej Dzieniszewski
1 692
(1,46%)
-
1
Gustaw Marek Brzezin
15 298
(13,23%)
-
2
Zbigniew Ziejewski
3 761
(3,25%)
-
8
Jolanta Elżbieta Szulc
4 614
(3,99%)
-
7
Andrzej Janusz Wiśniewski
3 027
(2,62%)
Okręg 3
Miasto Elbląg, powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
6
Agnieszka Maria Sławińska
331
(0,28%)
-
4
Sandra Kuleszo
228
(0,20%)
-
1
Robert Koliński
739
(0,63%)
-
3
Stanisław Grzegorz Paluch
246
(0,21%)
-
2
Jolanta Ewa Gaudyńska
233
(0,20%)
-
5
Michał Tymoteusz Lecyk
153
(0,13%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
6
Józef Bogdan Kręcki
131
(0,11%)
-
1
Andrzej Piotr Wolański
1 967
(1,69%)
-
2
Janina Ewa Piętka
1 058
(0,91%)
-
3
Zygmunt Wójcik
958
(0,82%)
-
7
Marta Małgorzata Parzonko
574
(0,49%)
-
4
Franciszek Bogusław Orliński
252
(0,22%)
-
5
Wiesława Kapłon
323
(0,28%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Włodzimierz Józef Łączyński
206
(0,18%)
-
2
Iwona Gniado
872
(0,75%)
-
7
Agnieszka Elżbieta Bieryńdo
212
(0,18%)
-
1
Władysław Mańkut
4 108
(3,52%)
-
4
Sylwia Piekart
917
(0,79%)
-
9
Andrzej Jan Zielonka
1 180
(1,01%)
-
3
Danuta Jadwiga Zubrycka
704
(0,60%)
-
6
Jerzy Machejek
152
(0,13%)
-
8
Bogdan Baczewski
345
(0,30%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Marcin Kazimierczuk
10 858
(9,31%)
-
2
Paweł Szliwiński
3 582
(3,07%)
-
3
Jacek Roman Pawlik
4 700
(4,03%)
-
4
Krzysztof Jerzy Śliz
1 000
(0,86%)
-
5
Katarzyna Anna Hankus
2 988
(2,56%)
-
9
Julia Joanna Jacek
1 594
(1,37%)
-
8
Katarzyna Beata Modzelewska-Kochan
1 688
(1,45%)
-
6
Henryk Koniecko
2 601
(2,23%)
-
7
Jolanta Wiesława Andruszkiewicz
3 919
(3,36%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
8
Elżbieta Kasza
784
(0,67%)
-
2
Maria Iwona Kasprzycka
2 922
(2,51%)
-
7
Aneta Ewa Dzięgo
1 134
(0,97%)
-
9
Miron Sycz
11 835
(10,15%)
-
3
Marek Chyl
4 241
(3,64%)
-
4
Ryszard Janusz
2 603
(2,23%)
-
6
Jan Godowski
913
(0,78%)
-
1
Grażyna Teresa Kluge
14 134
(12,12%)
-
5
Jadwiga Król
4 172
(3,58%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
1
Bogdan Artur Żukowski
889
(0,76%)
-
5
Mateusz Drężek
143
(0,12%)
-
3
Kamila Mielnik
227
(0,19%)
-
6
Marta Kozłowska
383
(0,33%)
-
4
Magdalena Joanna Mazurowska
184
(0,16%)
-
2
Mirela Katarzyna Ruksztełło
182
(0,16%)
-
7
Krzysztof Roman Hornicki
136
(0,12%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
8
Bożena Martul
1 078
(0,92%)
-
7
Ewa Nisiewicz
1 269
(1,09%)
-
3
Mirosław Krzysztof Gorbaczewski
1 603
(1,37%)
-
5
Danuta Oleksiak
1 015
(0,87%)
-
2
Wojciech Zabłocki
2 412
(2,07%)
-
4
Iza Stankiewicz
933
(0,80%)
-
6
Robert Przemysław Dziadosz
765
(0,66%)
-
1
Jan Bobek
6 330
(5,43%)
-
9
Stanisław Czesław Jasina
1 189
(1,02%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ NARODU - WSPÓLNOTA
-
6
Zdzisław Jan Sienkiewicz
352
(0,30%)
-
2
Hanna Fedorowicz
430
(0,37%)
-
5
Elżbieta Małgorzata Wysocka
426
(0,37%)
-
4
Bożena Karpińska-Choczaj
248
(0,21%)
-
3
Adam Szordykowski
130
(0,11%)
-
1
Grzegorz Adam Kopyciński
517
(0,44%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
2
Zdzisław Czyczła
305
(0,26%)
-
4
Adrian Wojciech Aleksiejew
261
(0,22%)
-
1
Paulina Jagielska
2 626
(2,25%)
-
3
Oliwia Gerc
650
(0,56%)
-
5
Józef Gerc
377
(0,32%)
Okręg 4
Powiaty: ełcki, gołdapski, kętrzyński, olecki, węgorzewski
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
6
Katarzyna Barbara Kostusiak
123
(0,15%)
-
4
Maria Violetta Jasewicz
229
(0,28%)
-
7
Bartłomiej Rutkowski
381
(0,47%)
-
5
Włodzimierz Gaudyński
93
(0,11%)
-
2
Kamila Elżbieta Kwiecińska
314
(0,38%)
-
3
Edward Jędrzejewski
173
(0,21%)
-
1
Grzegorz Ryszard Markoń
424
(0,52%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
4
Marzena Cichomska
698
(0,85%)
-
6
Ewa Lucyna Skowrońska
936
(1,14%)
-
3
Krzysztof Adam Lorenc
513
(0,63%)
-
2
Karol Wojciech Sus
1 103
(1,35%)
-
1
Magda Zubrycka-Wernerowska
1 393
(1,70%)
-
7
Agnieszka Roszig
734
(0,90%)
-
5
Bartosz Buczyński
560
(0,68%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Alicja Hawrus
587
(0,72%)
-
5
Mariusz Piotr Pieniak
770
(0,94%)
-
2
Jerzy Mieczysław Czepułkowski
2 180
(2,66%)
-
6
Małgorzata Karolina Strenkowska
276
(0,34%)
-
1
Tadeusz Iwiński
4 407
(5,38%)
-
4
Joanna Chomontowska
497
(0,61%)
-
7
Sławomir Robert Mierzwa
182
(0,22%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Grzegorz Waldemar Prokop
3 314
(4,05%)
-
4
Jan Fabczak
2 080
(2,54%)
-
5
Agnieszka Jolanta Suchocka
2 959
(3,61%)
-
7
Joanna Gienieczko
1 678
(2,05%)
-
1
Paweł Czemiel
7 819
(9,55%)
-
3
Martyna Paula Piątkowska
2 082
(2,54%)
-
2
Waldemar Ołyński
2 808
(3,43%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Anna Natalia Baran
1 106
(1,35%)
-
3
Eugeniusz Kazimierz Koch
2 461
(3,00%)
-
2
Jarosław Marek Słoma
7 102
(8,67%)
-
4
Emilia Urbanowicz
2 691
(3,29%)
-
7
Andrzej Orzechowski
5 815
(7,10%)
-
5
Urszula Bożena Kałębasiak
388
(0,47%)
-
1
Zbigniew Mirosław Homza
7 915
(9,66%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
5
Tomasz Wasilewski
571
(0,70%)
-
3
Justyna Błażejak-Grabowska
123
(0,15%)
-
4
Elżbieta Małgorzata Żukowska
489
(0,60%)
-
2
Dawid Bukowski
317
(0,39%)
-
7
Ewa Galicka
443
(0,54%)
-
1
Kacper Jan Wysocki
784
(0,96%)
-
6
Artur Mrówczyński
121
(0,15%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
3
Agnieszka Szałko
2 730
(3,33%)
-
1
Edward Jan Adamczyk
3 571
(4,36%)
-
5
Aneta Jolanta Stankiewicz
1 139
(1,39%)
-
7
Eugeniusz Lotek
899
(1,10%)
-
4
Joanna Markowska
1 002
(1,22%)
-
6
Katarzyna Mróz
1 646
(2,01%)
-
2
Kazimierz Raczyński
1 285
(1,57%)
Okręg 5
Powiaty: giżycki, mrągowski, nidzicki, piski, szczycieński
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
-
1
Magdalena Rutkowska
1 180
(1,16%)
-
2
Marcin Gulczyński
220
(0,22%)
-
4
Olga Dąbrowska
638
(0,63%)
-
5
Jakub Damulewicz
137
(0,13%)
-
6
Monika Magdalena Mroczyńska
270
(0,27%)
-
3
Michał Juńczyk
207
(0,20%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
6
Izabela Falkowska
504
(0,50%)
-
8
Teresa Nowacka
1 084
(1,07%)
-
7
Natalia Opalach
669
(0,66%)
-
2
Dawid Michał Pietrzyk
469
(0,46%)
-
3
Jakub Wasiłowski
394
(0,39%)
-
4
Walter Eugeniusz Wroński
287
(0,28%)
-
5
Beata Ewa Kosiba
546
(0,54%)
-
1
Piotr Niedźwiecki
2 592
(2,55%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Lucyna Kobylińska
2 743
(2,70%)
-
4
Adam Bonisławski
311
(0,31%)
-
3
Malwina Maria Pyszna
433
(0,43%)
-
2
Krzysztof Maliszewski
1 140
(1,12%)
-
5
Janina Nadolna
737
(0,73%)
-
8
Stanisław Makowiecki
410
(0,40%)
-
7
Anna Lorenz
597
(0,59%)
-
6
Grzegorz Mirosław Dylak
408
(0,40%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Mateusz Szkaradziński
3 637
(3,58%)
-
3
Marcin Domian
4 708
(4,63%)
-
1
Patryk Kozłowski
11 653
(11,47%)
-
4
Bożenna Halina Krysiuk
1 619
(1,59%)
-
2
Henryk Żuchowski
5 239
(5,16%)
-
6
Marta Romatowska
1 538
(1,51%)
-
7
Anna Gąska
1 871
(1,84%)
-
8
Janusz Józef Długozima
1 917
(1,89%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Katarzyna Sobiech
4 240
(4,17%)
-
8
Julian Osiecki
4 450
(4,38%)
-
7
Danuta Kowalewska
945
(0,93%)
-
1
Jolanta Piotrowska
12 164
(11,97%)
-
3
Waldemar Ryszard Klink
357
(0,35%)
-
5
Antoni Stefan Grochal
1 229
(1,21%)
-
4
Igor Chmieliński
2 822
(2,78%)
-
6
Kazimiera Dąbrowska
776
(0,76%)
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
-
2
Arkadiusz Mateusz Sadkowski
244
(0,24%)
-
3
Adam Nosowicz
247
(0,24%)
-
4
Barbara Bukowska
238
(0,23%)
-
7
Jarosław Piotr Kulik
478
(0,47%)
-
8
Katarzyna Agnieszka Markowska
374
(0,37%)
-
5
Kamil Ejdys
374
(0,37%)
-
6
Patrycja Wieczorek
303
(0,30%)
-
1
Justyna Zielińska
1 028
(1,01%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Sylwia Monika Jaskulska
10 493
(10,33%)
-
6
Marcin Marian Piwowarczyk
2 286
(2,25%)
-
3
Alicja Eidtner
1 575
(1,55%)
-
7
Emilia Pływacz
1 668
(1,64%)
-
8
Adam Krzyśków
2 159
(2,13%)
-
4
Iwona Kropiwnicka
1 918
(1,89%)
-
5
Leszek Marek Gryciuk
1 469
(1,45%)
-
2
Ryszard Wojciech Chodakowski
1 586
(1,56%)