Gwarek Tarnowskie Góry - Sarmacja Będzin 3:0 [ZDJĘCIA]. Efektowne zwycięstwo beniaminka

Stanisław Wawszczak
Efektownym zwycięstwem 3:0 dla gospodarzy zakończyło się spotkanie Gwarka Tarnowskie Góry z Sarmacją Będzin. P dwóch rozegranych do tej pory kolejkach IV ligi beniaminek z Tarnowskich Gór jest liderem!

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW I TABELĘ!

TS Gwarek Tarnowskie Góry pokonał na własnym boisku Sarmację Będzin 3:0 (2:0). Inauguracja czwartoligowych rozgrywek piłkarskich w Tarnowskich Górach wypadła okazale. Ponad pół tysiąca kibiców obejrzało dobre widowisko. Nasi wybiegli na płytę opromienieni wygraną w I kolejce z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza, ale goście, którzy też odnieśli zwycięstwo w I kolejce nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. W pierwszych minutach mogliśmy uzyskać prowadzenie, ale strzał Bartka Polisa przeszedł minimalnie nad poprzeczką. Potem gra się wyrównała i oba zespoły próbowały przedostać się w pole karne przeciwnika.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!

Najpierw w 20 minucie zamieszało się pod bramką Gwarka, ale Adrian Masarczyk znakomicie dwukrotnie interweniował i zapobiegł utracie bramki. Pięć minut później sfaulowano w polu karnym Polisa i sędzia nakazał wykonanie rzutu karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Adam Krzęciesa i Gwarek objął prowadzenie 1:0. Potem oba zespoły z determinacją nadal dążyły do zmiany wyniku. Nasi grali wyjątkowo ambitnie, natychmiast opadali w dwójkę, trójkę zawodnika gości i odbierali mu futbolówkę. W 45 minucie nastąpiła znakomita kontra w wykonaniu gospodarzy, zakończona celnym dośrodkowaniem z prawej strony i strzałem Sebastiana Foszmańczyka z 5 metrów do siatki bramki gości. Na przerwę nasi schodzili uradowani. Po przerwie Sarmacja ruszyła do odrabiania strat. Nasi piłkarze jednak skutecznie umożliwiali im oddanie celnego strzału. W 70 minucie zobaczyli nawet piłkę w bramce Gwarka, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 85 minucie trafili w słupek, ale ich impet powoli opadał. W doliczonym czasie gry po błędzie obrony piłkę przechwycił Adrian Kozieł i w indywidualnej akcji wjechał w pole bramkowe, pokonując bramkarza Sarmacji strzałem z dystansu. 3:0 i wielka radość kibiców, którzy transparentem „Srebrne miasto, złoty czas, IV liga wita nas” pozdrawiali piłkarzy. Nie zabrakło również rac i petard, ale wszystko było pod kontrolą służb porządkowych.

- Jestem wyznaczony do wykonywania rzutów karnych. W tym momencie koncentruję się na strzale i do tej pory jeszcze tutaj nie przestrzeliłem. To był ważny moment meczu i cieszę się, że nie zawiodłem. Strzeliłem pierwszą bramkę w czwartej lidze na własnym boisku – mówił po meczu Krzęciesa, strzelec bramki.
- Oba dotychczasowe mecze miały podobny przebieg. Przeciwnicy grają więcej piłką, ale my wygrywamy dzięki naszemu zdyscyplinowaniu i determinacji, walce o każdą piłkę i wykorzystywaniu sytuacji bramkowych.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

- Stwarzaliśmy sytuacje i strzeliliśmy bramki po ładnych akcjach. Gramy dla kibiców i mamy satysfakcję, że zobaczyli zwycięstwo. Dzisiaj zabrakło na Panaka, ale chłopcy na boisku spisali się znakomicie. Zespół zgrał się w okręgówce, wzmocnił go Adrian Kozieł. Wymarzony początek rozgrywek, ale wiadomo, że przed nami starcia z bardzo silnymi zespołami – komentował Jarosław Bryś, trener Gwarka.
Po dwóch kolejkach Gwarek z kompletem punków prowadzi w tabeli I grupy IV ligi, za nim są przyszłość Ciochowice i Slavia Ruda Śl. z tą samą ilością punktów, tylko gorszym stosunkiem bramek.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – SARMACJA BĘDZIN 3:0 (2:0)
BRAMKI: Krzęciesa (25, karny), Foszmańczyk (45), Kozieł (90)
GWAREK: Adrian Masarczyk – Bartłomiej Cymerys, Marcin Stanicki, Marcin Wujek, Tomasz Gajda – Daniel Brzezina (85, Grzegorz Stolarczyk), Adam Krzęciesa, Sebastian Majecki, Sebastian Foszmańczyk (80, Karol Kajda) – Tadeusz Urbainczyk (70, Adrian Kozieł), Bartosz Polis (85, Ireneusz Poloczek).