Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:2. Mariusz Zganiacz: Wracamy do Gliwic z podniesioną głową

Sebastian Kuśpik
W latach 2001-2003 w barwach Legii występował rozgrywający Piasta, Mariusz Zganiacz, ale w niedzielny wieczór Łazienkowska nie była dla niego zbyt gościnna. Z byłym Legionistą, a obecnie pomocnikiem Piasta, porozmawialiśmy chwilę o boiskowych wydarzeniach.

Jak grało Ci się dziś na stadionie Legii? Byłeś tu w latach 2001-2003.
Cieszę się, że tutaj wróciłem. Chciałem pokazać się kibicom Legii z dobrej strony. Myślę, że to się udało, bo walczyłem na boisku. Szkoda, że nie wygraliśmy, bo nie byliśmy gorszym zespołem. Legia wypunktowała nas jednak pod koniec drugiej połowy i wygrała spotkanie.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:2 [OPINIE]. Brosz: Mamy do siebie pretensje

Trener Brosz ma do Was żal za wypuszczenie tego prowadzenia z rąk?
Na pewno trochę ma żal. Drugi gol stracony ze stałego fragmentu gry, trzeci po kontrze - nie możemy takich bramek tracić. To były juniorskie błędy z naszej strony. Szkoda, bo gdybyśmy dzisiaj wygrali, to mielibyśmy już spokojną jesień.

Do Gliwic możecie wracać z podniesioną głową, bo wstydu Piastowi nie przynieśliście.
Myślę, że tak. Graliśmy niezłą piłkę. Atakowaliśmy Legię w pierwszej połowie, czego efektem było prowadzenie 2:0. Jak na beniaminka było nieźle.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:2 [ZDJĘCIA]. Od 0:2 do 3:2. Legia wygrywa

Podróż do domu nie będzie jednak zbyt szczęśliwa, bo wypuściliście jednak z rąk wielką szansę pokonania Legii na Łazienkowskiej.
To nie będzie przyjemna podróż, ale myślę, że jedziemy do Gliwic z podniesioną głową, bo walczyliśmy dzisiaj na Łazienkowskiej przez moment jak równy z równym - tak można powiedzieć. Wynik tego nie odzwierciedla, ale wracamy z podniesioną głową.