Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 1:1 [ZDJĘCIA]

[email protected]
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce Arkadiusz Ławrywianiec
W meczu otwierającym 20 kolejkę zmagań w T-Mobile Ekstraklasie Podbeskidzie zremisowało u siebie z Koroną Kielce 1:1. Był to pierwszy mecz na ławce trenerskiej Górali Czesława Michniewicza. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce - zobacz zdjęcia!

Korona Kielce lepiej rozpoczęła czwartkowy mecz. W 10. minucie uderzenie Pawła Golańskiego zablokował Tomasz Górkiewicz, ale piłka spadła pod nogi Macieja Korzyma. Pchnięta niezbyt mocno przez napastnika Korony przetoczyła się między nogami zdezorientowanego Richarda Zajaca i wpadła do bramki dając prowadzenie gościom.

W pierwszej połowie kielczanie przeważali. Stosowali pressing już na połowie rywala, wybijając z rytmu gospodarzy. Gra Podbeskidzia nabrała nieco rumieńców dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej części. W 31. minucie dobrą okazję do wyrównania zmarnował Piotr Malinowski. Dostał piłkę kilka metrów od bramki, ale strzelił niecelnie.

W drugiej połowie Podbeskidzie zagrało odważniej i zaatakowało. Korona została zepchnięta do momentami wręcz rozpaczliwej obrony. Przyniosło to efekt w 55. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Robert Demjan, który huknął z 16 metrów nie dając szans Zbigniewowi Małkowskiemu.

Bielszczanie do końca atakowali, szukając szansy na zdobycie zwycięskiej bramki. Najlepszą okazję zmarnował w 88. minucie Demjan. Jego uderzenie głową było jednak zbyt słabe.

OPINIE:

Leszek Ojrzyński (trener Korony Kielce): "Nie jesteśmy do końca zadowoleni, bo chcieliśmy zdobyć trzy punkty na trudnym terenie, jakim jest boisko Podbeskidzia. Byliśmy blisko. Po pierwszej połowie prowadziliśmy i wystarczyło zagrać w drugiej +na zero z tyłu+. Niestety, najgroźniejszy zawodnik przeciwnika pozostaje bez krycia i strzela nam bramkę. Szkoda, bo ten strzał kosztował nas dwa punkty. Podbeskidzie +poczuło krew+ i dążyło do strzelenia kolejnego gola. Zepchnęli nas do obrony. Dobrze, że mamy chociaż jeden punkt. (…) To był nasz 10. mecz wyjazdowy bez zwycięstwa”.

Czesław Michniewicz (trener Podbeskidzia Bielsko-Biała): "Mecz był trudny dla obu drużyn. Szybko stracona bramka zawsze podłamuje zespół. Ona zdecydowała, że przez 20 minut byliśmy poza grą. Korona na szczęście w tym czasie nie strzeliła nam bramki. W przerwie motywowałem zawodników, że to tylko 0:1. (…) Druga połowa była inna. Nie zabrakło nam ambicji i zaangażowania. Przyjemnie było patrzeć, jak zespół dąży do zmiany niekorzystnego wyniku. Nie było łatwo. Korona ma swoje przewagi w obronie – wysokich zawodników. Nasz atut w postaci dośrodkowań nie został wykorzystany. (…) Każdy stracony punkt oddala nasz od celu, ale mamy jeszcze dziesięć meczów. Chcemy w każdym z nich grać tak, jak w drugiej połowie z Koroną”.

Oglądałeś mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce? Podziel się swoimi wrażeniami!