Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 [ZDJĘCIA]. Pierwsza wiosenna wygrana Piasta!

M I
M I
Piast Gliwice wygrał w Szczecinie z Pogonią 2:0. Dla naszej drużyny było to pierwsze ligowe zwycięstwo w 2013 roku. Spotkanie dwóch beniaminków odbywało się w zimowej scenerii.

Wynik spotkania w 40. minucie gry otworzył Tomas Docekal. Napastnik gości wykończył szybki atak Piasta.

Gospodarze powinni wyrównać dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy gry. W polu karny faulowany był Maksymilian Rogalski i sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Edi Andradina i... nie trafił w bramkę.

Goście wynik spotkania ustanowili w 64. minucie. Po raz drugi do bramki trafił Docekal. Tym razem najwyżej wyskoczył do dośrodkowania jednego z kolegów i strzałem głową skierował piłkę do bramki.

Docekal mógł ustrzelić hat-tricka jednak w samej końcówce znakomitą interwencją popisał się Dusan Pernis.