Polonia Bytom - Stomil Olsztyn 1:1 [ZDJĘCIA]. Polonia zremisowała ze Stomilem

ivan / Foto: Lucyna Nenow
Polonia Bytom tylko zremisowała na własnym stadionie z czwartą od końca drużyną Stomilu Olsztyn i niezmiennie okupuje ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Bytomianie, jako jedyni, nie zaznali jeszcze w tym sezonie radości ze zwycięstwa.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy tego meczu. Już w trzeciej minucie Kamil Białkowski znakomicie zagrał do Dawida Cempy, a ten z bliska pokonał Tomasza Ptaka i było 1:0.

Któremu klubowi z województwa śląskiego kibicujesz? [PLEBISCYT]

Goście wyrównali pół godziny później. Po stracie piłki przez Cempe prostopadłą piłkę otrzymał Szymon Kaźmierowski i lobem pewnie pokonał Mateusza Mikę.

Bytomianie 40 minut grali w przewadze jednego zawodnika. W 50. minucie gry za faul taktyczny z boiska wyleciał Michał Świderski. Gospodarze nie byli jednak w stanie zadać decydującego ciosu i mecz zakończył się podziałem punktów.

1:0 Dawid Cempa 3'
1:1 Szymon Kaźmierowski 35'

Polonia: 33. Mateusz Mika - 23. Tomasz Górkiewicz, 27. Piotr Kulpaka, 19. Jacek Broniewicz, 5. Krzysztof Michalak - 15. Dawid Krzemień (71, 34. Michał Płókarz), 7. Paweł Alancewicz (52, 18. Martin Baran), 8. Tomasz Kaczor (58, 11. Daniel Pietrycha), 10. Przemysław Szkatuła, 71. Kamil Białkowski - 17. Dawid Cempa.

Stomil: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 95. Radosław Stefanowicz - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski (89, 24. Karol Żwir), 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas (80, 11. Robert Tunkiewicz), 20. Michał Świderski - 87. Szymon Kaźmierowski (54, 17. Tomasz Strzelec).

Żółte kartki: Alancewicz, Pietrycha, Górkiewicz, Broniewicz - Baranowski. Czerwona kartka: Michał Świderski (49. minuta, Stomil, za faul).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów: 1150.