Polski Związek Niewidomych Koło w Mikołowie. Przekaż 1 procent podatku

Artykuł sponsorowany
KRS: 0000012847 Cel szczegółowy: DLA KOŁA MIKOŁÓW

Jesteśmy Kołem Terenowym największej organizacji w Polsce, zrzeszającej osoby niewidome oraz słabowidzące i działającej na ich rzecz. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.
Pomagamy osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Uczymy jak być samodzielnym w domu, w podróży, w pracy, i jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Pracujemy na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku i dbamy o ich właściwe postrzeganie.

Jako Koło Polskiego Związku Niewidomych w MIkołowie zrzeszamy ponad 130 osób niewidomych i słabowidzących (dzieci, młodzież i dorosłych).

Dzięki środkom pozyskanym z 1% podatku:
- prowadzimy: świetlicę tyflologiczną, pracownię tyfloinformatyczną, pracownię czynności dnia codziennego, pracownię brajlowską i Klub „Lektor”
- uczymy dzieci, młodzież i dorosłych: samodzielnego poruszania się w przestrzeni z białą laską i z przewodnikiem, pisma Braille’a, wykonywania codziennych czynności metodami bezwzrokowymi
- organizujemy: prelekcje, wykłady, badania profilaktyczne, wydarzenia kulturalne oraz wyjazdy turystyczno-integracyjne i inne formy aktywności fizycznej (kolarstwo tandemowe, pływanie, Nordic Walking)

Aby przekazane przez Państwa środki trafiły do nas, koniecznie proszę wpisać:
- w rubryce KRS: 0000012847
- w rubryce Cel szczegółowy 1%: DLA KOŁA MIKOŁÓW

Polski Związek Niewidomych
Koło w Mikołowie
os. Grunwaldzkie 10
43-190 Mikołów
tel/fax: 32/738-40-18, tel. 533-300-717
e-mail: pznmikolow@wp.pl

Dodaj ogłoszenie