Puchar Polski: Okocimski KS Brzesko - Polonia Bytom 1:1, karne 4:2 [ZDJĘCIA]. Bytomianie za burtą

marek iwaniszyn
Piotr Kłeczek - Yogi, Ekstraklasa.net
Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły rywalizację w I rundzie Pucharu Polski, w którym Okocimski Brzesko pokonał Polonię Bytom.

Pierścionek: Polonia zagrała niezły mecz

Bytomianie przegrywali od 19 minuty spotkania. Bramkę na 1:0 strzelił Piotr Darmochwał. Goście z Bytomia długo nie potrafili wyrównać. Gdy wydawało się, że "Piwosze" są już w kolejnej rundzie, w 85. minucie piękne uderzenie z 25 metrów oddał Daniel Pietrych i było 1:1.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie decydowały rzuty karne. A w nich znakomicie spisał się bramkarz gospodarzy - Aleksander Kozioł, który wybronił strzały Pietrychy oraz Barana.

Rywalem Okocimskiego w kolejnej rundzie rozgrywek będzie Legia Warszawa.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!

Okocimski KS Brzesko 1-1 pd. k. 4-2 Polonia Bytom

1:0 Piotr Darmochwał 19'