Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0 [ZDJĘCIA]

M I
M I
Ruch Chorzów - Legia Warszawa
Ruch Chorzów - Legia Warszawa Mikołaj Suchan
Grający blisko godzinę w osłabieniu Ruch bezbramkowo zremisował z Legią w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Igora Lewczuka. Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0, czytaj relację, zobacz zdjęcia!

Wystartowała walka o finał PP. Ruch Chorzów - Legia Warszawa, typuj wynik dwumeczu w komentarzu!

Goście mogli objąć prowadzenie już w piątej minucie spotkania. Janusz Gol znakomicie zagrał prostopadłą piłkę do Marka Saganowskiego, a ten,bardzo mocnym strzałem z ok. 6 metrów mocno uderzył w stronę przeciwległego słupka. Tylko znakomita interwencja Krzysztofa Kamińskiego uratowała Niebieskich przed stratą bramki.

Dziesięć minut później Gol po raz kolejny popisał się znakomitym prostopadłym podaniem. Strzał Michała Kucharczyka był jednak bardzo niecelny.

Trener gości, Jan Urban, już w 23 minucie musiał dokonać zmiany. Kilka minut wcześniej kontuzji nabawił się Jakub Rzeźniczak. Zmienił go Aleksander Jagiełło.

Kibice na meczu Ruch - Legia: "Katyń, Smoleńsk. Pamiętamy!" ZDJĘCIA

W 26. minucie gospodarze mogli prowadzić. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Maciej Jankowski. Skierował ją jednak obok bramki. Chwilę później Niebiescy zarobili w bardzo krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki. Otrzymali je Mindgaugas Panka i Łukasz Tymiński.

W 38. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Igor Lewczuk i Niebiescy zmuszeni zostali do gry w dziesiątkę. Kibice głośno skandowali "Złodzieje, złodzieje", jednak obiektywnie trzeba przyznać, że (niestety) kartki Lewczukowi się należały (pierwszą dostał za brutalny faul, drugą za pociągnięcie rywala za koszulkę).

Zawodnicy Ruchu mieli sporo pretensji do arbitra spotkania. - Jeżeli już karze kartkami, to niech karze w obie strony - mówił w przerwie meczu na antenie Orange Sport Łukasz Janoszka.

W 55. minucie Ruch powinien objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Jankowski. Futbolówkę pewnie zmierzającą do bramki efektownym szczupakiem wybił w ostatniej chwili Janusz Gol! W odpowiedzi szybka kontra gości zakończyła się niecelnym strzałem...Gola.

W 62. minucie gry bezpośrednio z rzutu rożnego na bramkę uderzał Filip Starzyński. Niewiele brakowało, a zaskoczyłby Wojciecha Skabę.

W końcówce piłka po strzale Kucharczyka z ostrego kąta odbiła się do słupka.

Jakim wynikiem według Ciebie zakończy się dwumecz Ruch Chorzów - Legia Warszawa? Kto awansuje do finału? Weź udział w sondzie, skomentuj!