Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:0 [ZDJĘCIA]. Ruch w półfinale!

M I
M I
Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin
Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin Mikołaj Suchan
W czasie gdy cały świat żył wyborem nowego papieża w Chorzowie Ruch grał z Zagłębiem Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski. Niebiescy wygrali 1:0 i awansowali do półfinału tych rozgrywek, wygrywając dwumecz w stosunku 3:2. Zobacz zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin.

Spotkanie mogło podobać się kibicom. Mecz toczony był w szybkim tempie, a piłkarze obu drużyn stworzyli sobie sporo okazji do zdobycia bramki. Razili jednak nieskutecznością.

Już w pierwszym kwadransie gry piłka po dobrym strzale Jankowskiego minimalnie minęła słupek bramki "Miedziowych". W odpowiedzi Vidanov ładnie zagrał do Pawłowskiego, ten jednak marnie uderzył.

W końcówce pierwszej połowy dwie znakomite okazje zmarnowali goście. Najpierw po podaniu Jeża Pawłowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a chwilę później, po strzale głową Costy, piłka odbiła się od słupka.

- W przekroju dwóch spotkań Ruch był drużyną lepszą - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener gości, Pavel Hapal [CZYTAJ RELACJĘ Z KONFERENCJI PRASOWEJ]

Niebiescy mogli odpowiedzieć siedem minut po wznowieniu meczu. Żelijko Djoković znakomicie dośrodkował ale Marek Zieńczuk uderzył głową wprost w Michała Gliwę.

Jedyną bramkę spotkania zdobył w 57. minucie Łukasz Janoszka. Zawodnik Ruchu mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości.

Chwilę później blisko podwyższenia był Zieńczuk, który strzelał z bardzo ostrego kąta. Piłka minimalnie przeleciała obok "dłuższego" słupka.

Niebiescy stworzyli sobie jeszcze kilka bardzo dogodnych okazji, razili jednak nieskutecznością.

Oglądałeś mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin? Podziel się swoimi wrażeniami, komentuj!