Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0 [ZDJĘCIA]. Kolejna porażka, Niebiescy kończyli w dziewiątkę!

ivan
Ruch Chorzów przegrał kolejne spotkanie. Tym razem uległ w Łodzi Widzewowi 0:2. Niebiescy kończyli to spotkanie w dziewiątkę, po tym jak czerwone kartki zobaczyli Djokic, w 63. minucie, oraz Sadlok, w 88. minucie. Ruch w Ekstraklasie w tym sezonie gola jeszcze nie zdobył...

Jesteś piknikiem?Policja zaprasza Cię na mecz

Po niespełna dziesięciu minutach meczu Widzewa z Ruchem goście mogli prowadzić 2:0, jednak Arkadiusz Piech dwukrotnie w dobrych sytuacjach podał piłkę prosto w ręce bramkarza Widzewa Macieja Mielcarza. Kilkanaście minut później gola dla Ruchu mógł również strzelić Maciej Jankowski, ale mając przed sobą niemal pustą bramkę trafił w obrońcę Widzewa Thomasa Phibela.

Po drugiej stronie boiska najlepszą okazję zmarnował Mehdi Ben Dhifallah, który po rzucie rożnym z trzech metrów posłał piłkę wysoko nad bramką. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez goli, bramkarz Ruchu Michal Peskovic w 42. minucie sfaulował w polu karnym Łukasza Brozia. Chwilę później po strzale Dhifallaha z rzutu karnego Widzew objął prowadzenie.

Fornalik: Mieliśmy sytuacje.Gol nas wyhamował

Na drugą połowę obie drużyny wyszły w pełnych składach, ale tylko gospodarze dotrwali do końca w jedenastu. Goście kończyli natomiast mecz w dziewięciu, bo Żeljko Djokic i Maciej Sadlok zostali ukarani czerwonymi kartkami. Djokic został usunięty z boiska w 63. minucie po faulu na Radosławie Bartoszewiczu a Sadlok w 88. minucie po faulu na Mariuszu Rybickim. Ten ostatni w 90. minucie meczu po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Widzewa.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Widzew Łódź 2:0 Ruch Chorzów (1:0)
1:0 Mehdi Ben Dhifallah 43'-karny
2:0 Mariusz Rybicki 89'

Widzew: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Thomas Phibel, Hachem Abbès, Jakub Bartkowski - Aléx Bruno (65. Adrian Pietrowski), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Dudek (80. Mariusz Rybicki), Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek - Mehdi Ben Dhifallah (61. Mariusz Stępiński).

Ruch: Michal Peškovič - Željko Đokić, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Igor Lewczuk - Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski (54. Paweł Lisowski), Filip Starzyński (73. Maciej Sadlok), Maciej Jankowski (62 Grzegorz Kuświk), Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech.

Żółte kartki: Ben Dhifallah, Phibel, Stępiński - Zieńczuk, Malinowski, Piech.
Czerwone kartki: Željko Đokić (63. minuta, Ruch, za faul), Maciej Sadlok (87. minuta, Ruch, za faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4000.