Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 [ZDJĘCIA]. Górale wygrali pierwszy raz od marca!

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało pierwszy mecz w tym sezonie! Po dramatycznym meczu w Lubinie, Górale wygrali 2:1! Podopieczni Marcina Sasala grali 45. minut w przewadze jednego zawodnika.

Marcin Sasal po meczu: Dopisało nam szczęście

Tym samym Podbeskidzie przerwało w końcu fatalną passę porażek w T-Mobile Ekstraklasie. Przypomnijmy, że poprzednio trzy punkty Górale zdobyli w najwyższej klasie rozgrywkowej ponad pół roku temu, dokładnie 24 marca, kiedy to pokonali w Gdańsku Lechię 3:2.

TOP20: Poznaj najpopularniejsze kluby piłkarskie województwa śląskiego! Wygrało...Zagłębie Sosnowiec!

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie gry. Składną akcję wykończył Damian Chmiel. W końcówce pierwszej połowy apetyty na pierwsze zwycięstwo w sezonie jeszcze bardziej się wzmogły. Robert Jeż wyleciał bowiem z boiska, za uderzenie rywala. Notabene ta czerwona kartka oznacza, że nie zobaczymy go za tydzień w meczu z ... Górnikiem Zabrze.

Na 17. minut przed końcem spotkania Darvydas Sernas zagrał długą piłkę do Michala Papadopulosam, który znalazł się sam przed Ruchardem Zajacem. Takiej okazji nie zmarnował i było 1:1.

Ciekawostki T-Mobile Ekstraklasy przed 9. kolejką. Czy wiesz, że..

I gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów padła bramka "stadiony świata". Znakomita wkrętka z rzutu wolnego Lirana Cohena przerwała fatalną passę Podbeskidzia.

Dzięki zwycięstwu Podbeskidzie opuściło ostatnie miejsce w tabeli.