Przekaż 1,5% dla fundacji Soundscape i wspieraj darmowy dostęp do kultury!

Materiał informacyjny FUNDACJA SOUNDSCAPE
Fundacja Soundscape powstała w 2020 roku i od samego początku zyskała uznanie jako innowacyjne centrum promocji kultury i eksploracji dźwięku. Jej założycielem, a także pomysłodawcą Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab jest Paweł Pindur. Od tamtej pory fundacja nieustannie dąży do rozwoju środowisk twórczych, propagując kulturę i naukowe podejście do dźwięku, a także organizując bezpłatne wydarzenia kulturalno-społeczne. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie partnerów fundacji. Od tego roku ponadto wsparcie mogą okazać także jej fani, przekazując swoje 1,5% podatku. Jest to wyjątkowa szansa wsparcia fundacji Soundscape i jej inicjatyw, które od zawsze są bezpłatne i dostępne dla każdego. Co ważne kwota ta potrącana jest z podatku, który zostanie przekazany do Urzędu Skarbowego – nie jest zabierana podatnikom. Aby przekazać 1,5% należy podczas wypełniania formularza PIT wpisać numer KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy tj. SOUNDSCAPE 20954.
Przekaż 1,5% dla fundacji Soundscape i wspieraj darmowy dostęp do kultury!

Rok 2023 był dla Fundacji niezwykle owocny - pełen udanych wydarzeń, które przyciągnęły uwagę ponad 20 tysięcy uczestników. W 2024 roku Fundacja Soundscape kontynuuje swą misję, planując aż 12 bezpłatnych wydarzeń, które umożliwią jeszcze większej liczbie uczestników wzięcie udziału w organizowanych przez fundację wydarzeniach oraz odkrywanie magii dźwięku.

Każde wsparcie jest niezwykle ważne, bo dzięki nim możemy realizować nasze cele oraz dotrzeć do coraz większej liczby odbiorcówmówi Paweł Pindur, założyciel fundacji Soundscape i pomysłodawca Tauron Lab.

To ostatni moment na rozliczenie podatku PIT i zdecydowanie się, która organizacja pożytku publicznego otrzyma wsparcie z 1,5% podatku. Fundacja Soundscape zachęca do wsparcia swojej działalności, co pozwoli jej na kontynuowanie swojej misji oraz realizację wyznaczonych celów w 2024 roku.

W tym roku każdy może wesprzeć nasze działania, przekazując 1,5% podatku na rzecz Fundacji Soundscape. Zebrane środki przekażemy na realizację kolejnych wydarzeń, tak aby zapewnić darmowy dostęp do działań społeczno-kulturalnych dla wszystkich chętnych. Przekazywane 1,5% procent podatku nic nie kosztuje, a sprawia, że świat staje się lepszym i ciekawszym miejscemdodaje Pindur.

Formalności związane z przekazaniem swojego podatku są bardzo proste. Aby przekazać 1,5% należy podczas wypełniania formularza PIT wpisać numer KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy tj. SOUNDSCAPE 20954.

Warto wspomnieć, że rok 2024 rozpoczął się dla fundacji od mocnego, festiwalowego uderzenia.
W marcu i kwietniu odbyła się pierwsza edycja Solar Festiwal – sztuka dla dobrostanu człowieka. Uczestników do Katowic przyciągnęło wyjątkowe miejsce - zabytkowa Łaźnia Muzeum Śląskiego, koncerty artystów z całego świata, unikalna praca audiowizualna, warsztaty arteterapeutyczne, wystawa site-specific w przestrzeni miejskiej Katowic, spacery miejskie. Wzięło w nim udział prawie 2 tys. uczestników z województwa śląskiego i nie tylko. Udział w festiwalu, jak wszystkie organizowane przez fundację Soundscape wydrzenia, był bezpłatny.

O fundacji Soundscape

Przypomnijmy: głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk - naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przekaż 1,5% dla fundacji Soundscape i wspieraj darmowy dostęp do kultury!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przekaż 1,5% dla fundacji Soundscape i wspieraj darmowy dostęp do kultury! - śląskie Nasze Miasto

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto