Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Banku Credit Agricole klientów na Śląsku obługuje się w gwarze

KR
Bank Credit Agricole w Katowicach
Bank Credit Agricole w Katowicach CRÉDIT AGRICOLE
W niektórych placówkach banku Credit Agricole, np. w Świętochłowicach, Zabrzu czy Gliwicach - klienci mogą porozmawiać z doradcą bankowym po śląsku. Na razie jest bankowa ulotka, która została przetłumaczona na godkę śląską. Będzie dostępna w wybranych oddziałach w województwie śląskim i opolskim.ZAchęta do korzystania z banku brzmi mniej więcej tak: "Badnijcie na nos i wejrzyjcie jak fest nom na Wos zoleży".

Bankowa ulotka przetłumaczona na śląską godkę. W niektórych oddziałach można po śląsku także porozmawiać z doradcą bankowym.

Pomysł, aby ulotkę Credit Agricol przetłumaczyć na śląski zrodził się w jednym z oddziałów w Świętochłowicach. Pracownikom tej placówki zdarza się, że obsługują swoich klientów posługując się godką właśnie.

- Som my sicher, co skuli takich idyjow som my jeszcze bliżyj naszych klijyntow. Staromy się ô nich i poradzymy ôsprawiać w jejich gôdce, coby lepij spokopić co ônym trza. Robiymy im fajny iberaszong i momy z nimi richtich fajniste relacyje - mówi po śląsku Robert Myrcik, dyrektor oddziału Credit Agricole w Świętochłowicach.

(Dla nieznających godki tłumaczenia słów dyrektora oddziału: Jesteśmy przekonani, że dzięki takim inicjatywom jesteśmy bliżej naszych klientów. Dbamy o nich, by lepiej zrozumieć ich potrzeby - wręcz mówimy w ich języku, potrafimy ich zaskakiwać i mamy z nim najlepsze relacje.)

W tłumaczeniu bankowej ulotki pomogło Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy Pro Loquela Silesiana. Towarzystwo wskazało również miejscowości w woj. śląskim i opolskim, gdzie w oddziałach Credit Agricole ulotkę znajdziemy.

Ale to nie wszystko. Czytaj więcej - kliknij następną stronę.

Ale to nie wszystko. W niektórych placówkach (np. w Gliwicach, Rybniku, Świętochłowicach, Zabrzu czy Żorach) klienci po śląsku będą mogli porozmawiać również z doradcą bankowym.

- Chcemy, żeby nasi klienci czuli się u nas jak u siebie, więc jeśli na co dzień mówią w domu po śląsku, to czemu nie mieliby robić tego także załatwiając sprawy w banku? Wychodzimy z ofertą w lokalnym języku, bo zależy nam na dobrych i życzliwych relacjach z lokalnymi społecznościami - dodaje Marcin Data, dyrektor ds. produktów oszczędnościowych i daily bankingu w centrali Credit Agricole.

To pierwsza taka inicjatywa banku. Jeśli pomysł sprawdzi się na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie, ma zostać rozszerzona o inne regiony w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto