Drzewa z wirtualnym klimatem

Redakcja
Aplikacja „Drzewa z klimatem” smakuje naturą i letnią przygodą
Aplikacja „Drzewa z klimatem” smakuje naturą i letnią przygodą
Klub Gaja przygotował bezpłatną aplikację mobilną „Drzewa z klimatem”, dzięki której można zobaczyć niezwykłe drzewa, poznać ich historię i tajemnice.

To jest propozycja na wakacje dla wszystkich, którzy interesują się przyrodą, a nie zdążą osobiście odwiedzić wszystkich miejsc, gdzie można spotkać cuda natury. Mają więc aplikację „Drzewa z klimatem”, która w atrakcyjny sposób łączy przygodę z edukacją. Dzięki aplikacji „Drzewa z klimatem” poznacie blisko 250 najcenniejszych przyrodniczo i kulturowo drzew w Polsce, zobaczycie ich zdjęcia oraz przeczytacie historie i legendy z nimi związane. Dodatkowo w oparciu o lokalizację GPS w łatwy sposób określicie miejsce położenia każdego drzewa, a także i nne atrakcje turystyczne znajdujące się w pobliżu, np. ogrody botaniczne i obiekty geoturystyczne jak jaskinie, wodospady, formy skalne i przełomy rzeczne. Aplikacja jest prosta w obsłudze i jest skierowana do wielu grup: nauczycieli, uczniów, studentów, rodziców wędrujących z dziećmi po Polsce oraz osób dorosłych szukających ciekawych miejsc na trasie swej podróży - pisze o aplikacji Urszula Grygier, nauczycielka i doradca metodyczny ds. biologii i przyrody przy Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Podróżując z aplikacją, możecie dotrzeć m.in. do Drzewa Roku 2016 i zarazem zwycięzcy tegorocznej edycji Europejskiego Drzewa Roku, 650- letniego dębu Józef z Wiśniowej, którego wizerunek - szkic znanego malarza Józefa Mehoffera - widniał na stuzłotowym banknocie z lat trzydziestych XX wieku.

Uwaga! Aplikację można pobrać za darmo za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), App Store (iOS) i Windows Store (Windows Phone). Dodatkowo dla posiadaczy Windows 10, aplikację można pobrać także na komputer stacjonarny. E

Wideo

Dodaj ogłoszenie