Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyroda na topie

Redakcja
Już nie tylko harcerskie obozy czy kolonie w zielonych ośrodkach. Ekologiczne wakacje to także oferta dla dorosłych. Taka jest moda!

Ekologia robi się coraz bardziej popularna oraz przystępna. Jest po prostu modna! Taka ekologia dla każdego, nie tylko dla grupki "wtajemniczonych", co to wiedzą najlepiej, jak żyć w zgodzie z przyrodą.

- Pełen zgiełku świat pędzi i nie zamierza się zatrzymywać. My chcemy, aby choć na chwilę zwolnił i dał ludziom moment relaksu, ciszy, czasu na podziwianie naszych przepięknych krajobrazów, parku i róż. Jednocześnie dajemy im okazję do rodzinnego piknikowania i dowiedzenia się czegoś więcej o zdrowiu, odżywianiu, o życiu w zgodzie z naturą - mówi Kamila Okoń z Parku Śląskiego, jedna ze współorganizatorek i pomysłodawczyń wakacyjnych spotkań z ekologią odbywających się pod hasłem "Śniadanie na trawie". To zresztą nie jedyna oferta Parku Śląskiego na spędzenie wakacji z ekologią w tle.

Cud, miód i... orzeszki
Spotkania z prelegentami zaczynają się około 11.30, po zakończeniu treningu jogi. Wcześniej, ludzie mogą kupić zdrową żywność i wyroby domowej roboty od lokalnych producentów. Ekologiczne śniadanie na początek dnia (organizatorzy radzą, aby przynieść koce i koszyki piknikowe, ale zapewniają również, że mają przygotowane specjalne ławy), a później rozmowy o idei slow food, żywności genetycznie modyfikowanej i fair trade, ale też np. o miodzie. Bo w Parku Śląskim chcą pokazać, że ekologia w dużym mieście jest możliwa. Jak im to wychodzi? Każdy będzie mógł to sprawdzić w najbliższą sobotę 26 lipca. Temat śniadania: "Cud, miód i orzeszki". A dla najmłodszych - wycieczki i podglądanie przyrody, czyli lekcje bez ocen, podczas których dzieci uczą się natury.

Trochę zieleni na śniadanie, na kolację szumiący las...
Harcerskie obozy dofinansowuje katowicki WFOŚiGW. I to już od lat. Harcerze potrafią być jednak wdzięczni, bo tak jak np. w Lublińcu zapraszają do siebie wszystkie dzieci spędzające lato w mieście. Na półkolonie "Kraina marzeń". Turnusy są tygodniowe. Najbliższy zaczyna się już dziś i potrwa do 25 lipca. Ale jeśli rodzice chcą jeszcze wysłać swoje dziecko na harcerskie lato, to mają na to szansę w terminach: od 28 lipca i od 4 sierpnia.
Wszyscy mamy za to szansę na geocaching, czyli grę terenową z użyciem GPS polegającą na szukaniu "skarbów". W zabezpieczonych, wodoszczelnych pojemnikach są drobne upominki i dzienniki, w których kolejni znalazcy odnotowują odkrycia. Geocaching prowadzi Nadleśnictwo Katowice. - Chcemy pokazać miejsca, które opowiadają historię Śląska, a której często świadkami były nasze lasy i drzewa - mówi dyrektor Nadleśnictwa Kazimierz Szabla. Zabawa jest super! Więcej na: www.katowice.katowice.lasy.gov.pl.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto