MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze Niepubliczne Przedszkole W Tarn. Górach

Łukasz Skop
Łukasz Skop
W dzielnicy Tarnowskich Gór – Lasowice, powstaje pierwsze niepubliczne przedszkole o nazwie „Bajkowy Zameczek”. 80 maluchów znajdzie tutaj miejsce w komfortowych warunkach.

Od pewnego czasu w Lasowicach, obok kościoła, powstaje nowy budynek. Będzie to niepubliczne przedszkole „Bajkowy Zameczek”. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej  inwestycji i zadać kilka pytań organizatorowi przedszkola.

Skąd wziął się pomysł na pierwsze niepubliczne przedszkole w Tarnowskich Górach?

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, praca z dziećmi to moja pasja, w związku z czym stworzenie przedszkola, które będzie miejscem wszechstronnego rozwoju dzieci od dawna było moim marzeniem. Do realizacji tego zmobilizowały mnie potrzeby rynku lokalnego, do tej pory nie było w naszej okolicy placówek niepublicznych.

Dlaczego jako lokalizację obiektu wybrano Lasowice?

Przedszkole znajduje się w dogodnym punkcie komunikacyjnym, blisko centrum, a jednocześnie przy obwodnicy miasta. Lasowice są jedną z najładniejszych dzielnic Tarnowskich Gór, blisko stąd do lasu i nad zalew, taka lokalizacja jest więc niewątpliwą zaletą.

Czym różni się przedszkole prywatne od publicznego?

Pragnę podkreślić, że nasze przedszkole nie jest przedszkolem prywatnym, a niepublicznym, prowadzonym zgodnie z wytycznymi „Ustawy o systemie oświaty” z dnia 7 września 1991r. Podlegamy więc nadzorowi kuratorium i współpracujemy z Urzędem Miasta i Gminy Tarnowskie Góry.

fot. Łukasz Skop | Trwa budowa niepublicznego przedszkola w Tarnowskich Górach

Co ciekawego będzie oferować?

Jednym z głównych atutów naszego przedszkola są elastyczne godziny pracy - od 6 do 18 oraz szeroki wachlarz zajęć w ramach godzin pobytu dziecka w przedszkolu: 2 języki obce (angielski i niemiecki), zajęcia plastyczne i muzyczne, rytmika, karate, pływanie, tenis, kurs tańca, a sezonowo również jazda konna, jazda na nartach i łyżwach. Dodatkowe atrakcje oferowane przez naszą placówkę to „noc w przedszkolu”, wycieczki, wizyty w teatrze i kinie. Planujemy udział w różnych projektach, by dzieci miały świadomość swojego potencjału i potrafiły go rozwijać, a dzięki temu w przyszłości wyrosły na mądrych i rozwiniętych społecznie ludzi. Stawiamy na wszechstronne wychowanie dzieci z naciskiem na rozwój fizyczny i naukę poprzez zabawę. Do dyspozycji przedszkolaków są atestowane zabawki, które z pewnością uczynią pobyt w przedszkolu jeszcze atrakcyjniejszym.

Zobacz również: Powiat tarnogórski: W wakacje mnóstwo remontów w szkołach

Jakie są powody dla których rodzice powinni wybrać właśnie to przedszkole?

Zatrudniamy tylko wykwalifikowaną kadrę, wszyscy nauczyciele mają ukończone studia
wyższe pedagogiczne. Pracę wychowawców wspierać będzie logopeda, nauczyciel wf-u oraz higienistka. Na pewno wielką zaletą jest sam budynek- nowo powstały, spełnia wszystkie wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz normy bezpieczeństwa i przeciwpożarowe. Do dyspozycji każdej grupy są sale o powierzchni ok. 60m2, wyposażone w własny węzeł sanitarny oraz sala zajęć ruchowych o powierzchni 120m2 wyposażona w „bawilandię” i suchy basen z piłkami. Posiadamy ogród o powierzchni ok. 2300m2, w którym z początkiem wiosny pojawi się wielki, atestowany plac zabaw.

Ile miejsc przewidzianych jest w nowym przedszkolu?

W przedszkolu będą cztery grupy wiekowe (przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat), maksymalnie 20 osób w każdej. Sale będą dostosowane do potrzeb wiekowych grupy i dzieci. Maluszki zostaną ulokowane w sali „bajkowej”, czterolatki w „wiosennej”, u pięciolatków królują morskie opowieści, a sześciolatki poznają świat z całą jego różnorodnością ras, klimatów, zwyczajów i tradycji.

Jaki będzie koszt miesięczny ulokowania tutaj przedszkolaka?

Opłata stała za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 500 zł i obejmuje wszystkie zajęcia wg planu. Dzienna stawka żywieniowa to 7,50 zł.

Czy na terenie przedszkola będzie funkcjonować kuchnia? Jak dokładnie będą wyglądać posiłki dla dzieci?

Posiłki są przygotowywane w nowocześnie wyposażonej kuchni, spełniającej wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny. Są zbilansowane pod względem potrzeb rozwojowych dzieci i na pewno smaczne.

Czy w przedszkolu będzie też miejsce dla dzieci niepełnosprawnych. Czy znajdą tu specjalistyczną opiekę?

Jesteśmy otwarci na integrację, przyjmujemy dzieci niepełnosprawne, wszystkie przypadki będą indywidualnie rozpatrywane.

Zobacz również: Pomysł na weekend: Aleja 600-letnich dębów w Kaletach-Truszczycy

Na koniec, od kiedy przedszkole zacznie funkcjonować?

Uroczyste otwarcie przedszkola jest zaplanowane jesienią, dziś trudno mówić o konkretnej dacie, ze względów od nas niezależnych. Rekrutacja rusza od połowy sierpnia.


Komentarz autora:

Ostatnio wiele można było usłyszeć o tym, jak miasto nie radzi sobie z problemem przedszkolaków. W publicznych placówkach oświatowych jest niewystarczająca liczba miejsc, a kolejki nieustannie się wydłużają. Jednak w gospodarce rynkowej luka szybko się wypełnia. W tym przypadku wypełnieniem oferty jest niepubliczne przedszkole. Oby w przyszłości powstało więcej takich miejsc, dzięki czemu rodzice nie będą mieli już problemu, co zrobić ze swoją małą pociechą.


SERWIS MM O INWESTYCJACH




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pierwsze Niepubliczne Przedszkole W Tarn. Górach

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto