Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Program „Moja Woda" cieszy się rekordowym zainteresowaniem

Mateusz Borda
Mateusz Borda
Wodę opadową można wykorzystać na wiele sposobów - ale najpierw trzeba ją zebrać. Istnieją specjalne systemy zbierające wodę opadową z rynien, która następnie transportowana jest do jednego dużego zbiornika. Dobrym pomysłem jest także oczko wodne

„Moja Woda” wystartowała 1 lipca br. Od tego czasu w całej Polsce zarejestrowano prawie 24 tysiące elektronicznych wniosków, z czego blisko 3 tysiące z nich to wnioski pochodzące od mieszkańców województwa śląskiego. Ponad 100 milionów złotych jest obecnie przekazywane do polskich rodzin na sfinansowanie przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe na prywatnych działkach.
- Cieszy nas ogromny sukces pierwszej odsłony programu „Moja Woda”. Prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy. Te rodziny skorzystały z dotacji do 5 tysięcy złotych, ale również zainwestowały własne pieniądze w budowę przydomowej instalacji retencyjnej, gdyż są świadome korzyści z magazynowania i wykorzystania deszczówki - mówi minister Michał Kurtyka.
Nabór w programie „Moja Woda” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mogli otrzymać dotację w wysokości nawet 5 tysięcy złotych, ale nie wyższą niż 80 proc. kosztów poniesionych przez właściciela. Dofinansowanie przeznaczone jest m.in. na zakup, montaż oraz uruchomienie instalacji pozwalających na zatrzymanie i gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi na terenie naszej nieruchomości.
- Z końcem września wojewódzkie fundusze zakończą rejestrowanie wniosków elektronicznych, jednak proszę pamiętać, że konieczne jest również dostarczenie do wojewódzkich funduszy wniosków w wersji papierowej. Wszystkie wnioski, które zostaną zarejestrowane elektronicznie do końca września a do końca października 2020 roku dotrą do wojewódzkich funduszy w wersji papierowej, zostaną sfinansowane w tym roku - zapowiada wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto