1. FC Katowice rozgromił LKS Goleszów [12:2]

Jeśli ktoś uważa, że żeńska piłka nożna jest nudna, powinien obejrzeć mecze 1. FC. Kibice, którzy przyszli dziś na Rapid obejrzeli emocjonujące widowisko piłkarskie.

Drużyna z Goleszowa praktycznie przez cały mecz nie wychodziła poza własną połowę. Pierwsza bramka dla EFCe padła już po dziesięciu minutach meczu. Perfekcyjnie zaprogramowana przez trenera Adama Celdera, nazywanego przez kibiców José Mourinho żeńskiej piłki, drużyna była nie do zatrzymania. Wynik do przerwy wynosił już 5:1, pierwszą bramkę drużyna z Goleszowa zdobyła tuż pod koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie piłkarki z 1. FC przystąpiły do kolejnych ataków. LKS rzadko kiedy miał okazję, aby zagrozić bramce bronionej przez Karolinę Glaglę. Drugiego gola piłkarki z Goleszowa zdobyły po szybkiej kontrze. Pod koniec drugiej połowy kapitalnym strzałem z odległości około 25 metrów popisała się Katarzyna Kowalczyk, po której bramce wynik wynosił już 11:2. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 12:2.

Zawodniczki, nie kryły zadowolenia z wyniku. - Widać, że przeciwnik był troszkę słabszy. My byłyśmy zmobilizowane, bo wiemy, o co gramy i te trzy punkty były nam potrzebne i wykorzystałyśmy większość okazji do zdobycia bramek - powiedziała MMSilesii zdobywczyni dwóch bramek, Ania Błażejewska.

Kasia Kowalczyk, która w spotkaniu zdobyła aż pięć goli, podkreślała, że na zwycięstwo zapracowała cała drużyna. - Najważniejszy jest dla nas wynik, nie kto strzela. Dziewczyny super mi podawały a ja tylko dokładałam nogę.

Tuż przed meczem Kasia Kowalczyk otrzymała puchar od forumowiczów Ruchu Autonomii Śląska za zwycięstwo w plebiscycie Sportsman of Upper Silesia 2007. W głosowaniu zorganizowanym na forum RAŚ wygrała z m.in. z Mirosławem Klose i Tomaszem Sikorą. Zaskoczona Kasia Kowalczyk, odbierając nagrodę z rąk Michała Pęczka, powiedziała, że jest to nagroda dla całej drużyny. - Wszystkie tutaj pracujemy na wspólny sukces, nie ma tu indywidualności i to jest właśnie fajne w naszej drużynie - powiedziała Kowalczyk.

W dzisiejszym meczu dla 1. FC Katowice bramki strzelały: Katarzyna Kowalczyk (10', 11', 14', 38', 85'), Anna Błażejewska (28', 64'), Agnieszka Górska (63', 88'), Sylwia Dziedzic (70', 91'), Sandra Godlewska (74').

Dla gości bramki strzelały: Chwastek 44' oraz Niedoba 54'.

Następny mecz 11 maja w Zabrzu z tamtejszym KKSem Zabrze. Zwycięzca tego spotkania zagra w barażach o awans do I ligii. [