1. FC Katowice wylądował w stefie spadkowej [relacja dziennikarza obywatelskiego]

Piłkarki 1. FC AZS AWF Katowice w meczu Ekstraligi uległy w ...
Piłkarki 1. FC AZS AWF Katowice w meczu Ekstraligi uległy w ... Archiwum MM
Piłkarki 1. FC AZS AWF Katowice w meczu Ekstraligi uległy w Szczecinie miejscowej Pogoni Women 0:4. Przez porażkę nasze zawodniczki znalazły się w strefie spadkowej.

Katowiczanki na mecz do Szczecina przyjechały w zaledwie trzynastoosobowym składzie**w tym bez rezerwowej bramkarki. W zespole gospodyń na ławce rezerwowych również zabrakło ewentualnej zmienniczki pierwszej bramkarki Pogoni Women - Anity Piotrowskiej.

Faworytem tego spotkania były miejscowe zawodniczki prowadzone przez trenera Mariusza Misiurę. Piłkarki z Katowic swoje ostatnio zwycięstwo odniosły 1 października ubiegłego roku kiedy to na własnym boisku pokonały ekipę z Tomaszowa Mazowieckiego.

Pomimo osłabień i złej passy podopieczne trenera Mirosława Woźnicy w przedmeczowych zapowiedział zapowiadały równą walkę z gospodyniami sobotniego spotkania. Po części tak również było. Przez pierwszy kwadrans gry powoli zarysowywała się przewaga miejscowych, ale zawodniczki z województwa śląskiego w tym czasie jak tylko mogły starały się szybko niwelować ataki Pogoni oraz konstruować własne akcje ofensywne. Przez całe 90-minut w szeregach 1. FC AZS Katowice najaktywniejsza była kapitan śląskiego zespołu Karolina Bochra.

Pierwszą z czterech bramek Pogoń zdobyła w 29. minucie, kiedy to reprezentantka Rumuni, Zsuzsanna Sinka strzałem po długim słupku z narożnika pola karnego nie dała szans bramkarce rywalek Marcelinie Walaszek.

W drugich 45-minutach spotkania przewaga podopiecznych trenera Misiury wzrosła. Po niecałych dwudziestu minutach gry na listę strzelców wpisała się Patrycja Balcerzak, a kilka minut później ta sama zawodniczka strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyła swoją drugą bramkę.

Wwynik na 4:0 ustaliła Emila Zdunek, dla której był to szósty gol w bieżącym sezonie Ekstraligi kobiet.

Następne spotkanie 1. FC Katowice rozegra w niedziele 6 maja, kiedy to na boisku Rapidu zmierzy się z KKP Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 11:00.

Pogoń Women Szczecin - 1. FC AZS AWF Katowice 4:0 (1:0)
Sinka (29), Balcerzak (63, 70), Zdunek (88)

Żółte kartki: Joanna Siwińska, Patrycja Balcerzak (x2)
Czerwona kartka: Patrycja Balcerzak (90)

Pogoń Women: Anita Piotrowska - Marlena Kowalik, Natalia Gumuła, Nalaly Barlage (60 Anna Proposina), Monika Sinka (70 Małorzata Ładniak ), Jolanta Siwinska, Katarzyna Barlewicz, Zsuzsanna Sinka, Emilia Zdunek, Daria Kasperka, Patrycja Balcerzak

1. FC Katowice: Marcelina Walszek - Magdalena Stachnik, Aleksandra Noras, Anna Koczar, Anna Zegan (80 Klaudia Matusik), Sabina Ratajczak, Agnieszka Bryzek (70 Paulina Pudlik), Laetita Chapeh Yimga, Grace Yango, Patrycja Kowalska, Karolina Bochra.