1. FC Katowice zagra o awans do I ligi

Wczorajsze spotkanie z Unią Opole dostarczyło kibicom wielu emocji. Po zaciętej walce 1. FC Katowice wygrał pojedynek 2:1.

Już od pierwszego gwizdka piłkarki EFCe atakowały bramkę gości. Pierwsza bramka podła jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 38 minucie Anna Błażejewska kapitalnie zgrała piłkę z prawej strony boiska do nadbiegającej Katarzyny Kowalczyk, która umieściła piłkę w siatce.
Do przerwy 1. FC Katowice prowadziło 1:0.

Druga bramka padła już na początku drugiej połowy. W 47 minucie po doskonałej wrzutce Anny Błażejewskiej z rzutu rożnego, drugi raz piłkę w siatce umieściła Katarzyna Kowalczyk.

Sytuacja odwróciła się na 30 minut przed końcem spotkania. Po rzucie rożnym dla Unii Opole, piłkę do siatki Karoliny Glagli skierowała Ficek i było 2:1. Od tej pory zaczęła się nerwowa gra w wykonaniu obydwu drużyn.

Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i 1. FC Katowice pokonał Unię Opole zapewniając sobie tym samym udział w barażach o awans do I ligii.

- To był ciężki mecz, udało nam się strzelić dwie bramki, utrzymałyśmy wynik i jest zwycięstwo - powiedziała szczęśliwa po meczu Anna Błażejewska.

Z postawy swoich dziewczyn zadowolony jest trener Adam Celder - To był bardzo nerwowy mecz, ale jestem zadowolony z postawy dziewczyn i ich nastawienia do gry. Ambicją przewyższały zawodniczki z Opola i myślę, że najbardziej zasłużyły na ten awans - powiedział MMSilesii po meczu.

Pierwszy z dwóch barażowych spotkań 1. FC Katowice zagra 8 czerwca o godzinie 11:00 na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie albo drużyna Bronowianki albo Podgórza.