1. FC Katowice zakończył sezon na plusie

1. FC Katowice mistrzem wiosny. Zarówno seniorzy, jak i kobiety, zajęli pierwsze miejsce w tabelach po wiosennych rozgrywkach. Mężczyźni w przyszłym sezonie zagrają w A klasie.

Niestety, drużynie żeńskiej nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania barażowego z Podgórzem Kraków. Mimo zdecydowanej przewagi na boisku i objęcia prowadzenia już w 20 minucie, po pięknym strzale głową Katarzyny Kowalczyk,

1. FC

zremisowało 2:2. Be zwątpienia taki wynik drużyna z Podgórza uzyskała dzięki swojemu dwunastemu zawodnikowi, sędzinie Katarzynie Wójs z Podkarpackiego ZPNu, która nie zauważyła dwóch umyślnych zagrań ręką piłkarek Podgórza we własnym polu karnym. Mimo ewidentnych błędów w sędziowaniu 1. FC zagrało do końca strzelając jeszcze w 85 minucie drugą bramką i przy prowadzeniu 2:1 było blisko do doprowadzenia dogrywki. Nadzieje jednak ukróciła w 90 minucie Renata Warunek strzelając wyrównującą bramkę dla krakowskiej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Żeńska drużyna została mistrzem wiosny jednak przyszły sezon zagra jeszcze w II lidze.

Mistrzem wiosny zostali także seniorzy 1. FC, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do A klasy. Wczorajszy mecz ze Spartą II Katowice rozegrany na Rapidzie przypieczętował tylko sukces w tych rozgrywkach. EFCe wygrało 4:0.

Na pożegnanie sezonu za tydzień w sobotę dziewczyny z 1. FC Katowice zagrają w turnieju piłki plażowej w Mysłowicach. Wezmą w nim udział Unia Opole, Sparta Lubliniec, Czarni Sucha Góra, Jaskółki Chorzów, oraz 3 drużyny EFCe.