1. FC Katowice zwycięża w Zabrzu [2:3]

Po raz kolejny żeńska drużyna 1. FC udowodniła, że zasługuje na awans do I ligi. W meczu wyjazdowym pokonała KKS Zabrze 2:3.

Spotkanie na stadionie Sparty Zabrze w Miklczycach już od pierwszego gwizdka dostarczało kibicom wielu emocji. Gospodynie, faworyt II ligii w grupie śląskiej, od początku przystąpiły do ataku na bramkę Karoliny Glagli. Pierwsza bramka padła w 21 minucie, celnym strzałem popisała się Agnieszka Pluskota. Na odpowiedź EFCe nie trzeba było długo czekać. 10 minut później, po brutalnym faulu na Ani Wójcik, było już 1:1. Wyrównującą bramkę z rzutu wolnego zdobyła sama poszkodowana. Mimo licznych ataków 1. FC na bramkę KKSu do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy to wyraźna przewaga drużyny z Katowic. Już w 53 minucie Ania Błażejewska trafiła do bramki rywali a dwie minuty później bramkarka KKSu Zabrze po raz kolejny musiała wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Ani Kowalskiej. KKS Zabrze w 85 minucie zdołał jeszcze strzelić drugą bramkę w meczu. Było to już jednak ostatnie trafienie tego spotkania.

Zawodniczki 1. FC Katowice zdobyły w wyjazdowym meczu komplet punktów i zapewniły sobie grę w barażach o awans do I ligi. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 8 czerwca na własnym boisku a przeciwnikiem będzie zwycięska drużyna z meczu, który zostanie rozegrany 25 maja w Krakowie pomiędzy miejscową Bronowianką i Podgórzem.

Przed meczem zawodniczki 1. FC Katowice otrzymały od Urzędu Miasta w Katowicach koszulki z nowym logo Katowic. Tym samym stały się pierwszą drużyną, która promowała nowy logotyp Katowic na meczu. O nowym logo pisaliśmy już w artykule:

Katowice zaprezentowały nowe logo miasta

.

** 1.FC Katowice:**

Glagla - Dziedzic, VuDoan, Pilot - Koźlik ('46 Kowalska), Golba, Górska, Wójcik ('87 Koczar) Świderska ('85 Biegańska) - Błażejewska, Kowalczyk ('89 Grzegorczyk)