Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu [Wideo+Foto]

Na basenie katowickiego AWF-u odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Dwa złote medale dla gospodarzy zdobył mistrz Polski seniorów, Robert Wilk. Zobacz zdjęcia i wideo z imprezy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbywały się 3 i 4 kwietnia. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 57 wyższych uczelni w Polsce. Pływacy rywalizowali na dystansach 100 i 50 metrów, stylami klasycznym, zmiennym, dowolnym i grzbietowym.

Z dobrej strony pokazał się reprezentant AWF-u Katowice, Robert Wilk, który zdobył dwa złote medale (100 i 50 metrów stylem dowolnym). Dobre wyniki zostały dostrzeżone - Robert otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika zawodów, miasta Katowic. Dobrze zaprezentowała się również Agnieszka Podsiadła - drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym.

Warto również odnotować złote medale sztafet AWF-u Katowice, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyczn (4x50 metrów stylem dowolnym). Kobiety w składzie Pełczyk, Masloch, Szymczyńska i Pietrzak z czasem 1:53.74, wyprzedziły drugi na mecie, AWF Wrocław o 0,03 sekundy.

W klasyfikacji drużynowej AMP mężczyzn najlepszy był AWF Katowice, przed ALK Warszawa i Uniwersytetem Przyrodniczym z Lublina. Wśród kobiet najlepsze okazały się studentki Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, drugie miejsce zajął AWF Katowice, a trzecie UAM Poznań. Puchar ufundowany przez Polski Związek Pływacki dla najlepszej drużyny w klasyfikacji łącznej kobiet i mężczyzn, powędrował w ręce drużyny AWF Katowice.