Arka Gdynia - Polonia Bytom 4:0 [ZDJĘCIA]. Polonia robita w Gdyni

ivan
Piotr Kwiatkowski, Ekstraklasa.net
Mecz przyjaźni dla gospodarzy. Arka Gdynia nie dała żadnych szans Polonii Bytom i wygrała 4:0. Bramki strzelali Jarzębowski, Mazurkiewicz, Kuklis i Krajanowski.

Arka Gdynia 4:0 Polonia Bytom (3:0)

1:0 Tomasz Jarzębowski 5'
2:0 Sławomir Mazurkiewicz 31'
3:0 Piotr Kuklis 38'
4:0 Damian Krajanowski 90'+2

Arka: Marcin Juszczyk, Marcin Radzewicz, Sławomir Mazurkiewicz, Krzysztof Łągiewka, Damian Krajanowski, Piotr Kuklis, Tomasz Jarzębowski (81. Piotr Kasperkiewicz), Petr Benat, Jakub Kowalski (87. Bartłomiej Niedziela), Mirko Ivanovski, Bartosz Flis (71. Mateusz Szwoch).
Polonia: Juraj Balaż, James Sinclair, Piotr Kulpaka, Paweł Gamla, Adrian Chomiuk (36. Blażej Vascak), Dariusz Góral (46. Maksym Pokotyluk), Marcin Dziewulski, Paweł Alancewicz (65. Adrian Pietrowski), Krzysztof Michalak, Jakub Świerczok, Jean Paulista.

Żółte kartki: Vascak, Kulpaka, Gamla (Polonia Bytom).

KONIEC meczu, Arka pewnie wygrywa!

90'+2 Kontra gospodarzy, Krajanowski dobija strzał Radzewicza...
90' Mecz potrwa dodatkowe 3 minuty.
87' Niedziela za Kowalskiego.
82' Gamla za faul na Kowalskim otrzymuje żółty kartonik.
81' Jarzębowskiego zamienia Kasperkiewicz.
73' Śwerczok strzela nad bramką. Chwilę później w odpowiedzi Jarzębowski. Broni Balaż.
71' Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Szwoch zmienia Flisa.
68' Ivanowski znów na spalonym
67' Ivanowski pakuje piłkę do bramki. Sędzia jednak bramki nie uznaje. Spalony.
65' Zmiana w Polonii. Już trzecia. Za Alancewicza - Adrian Pietrowski.
64' Kolejna okazja Arki, kolejny strzał i znów Balaż.
59' Zamieszanie w polu karnym po strzale Jarzębowskiego z ok. 20-25 metrów. Szczęśliwie zawodnicy Arki nie odnaleźli się i piłkę złapał Balaż.
57' Zablokowany strzał Kuklisa. Było groźnie!
55' Żółta kartka dla Kulpaka.

46' Gospodarze rozpoczynają drugą połowę meczu.

46' Na drugą połowę nie wyjdzie już Dariusz Góral. Zastąpi go Maksym Pokotyluk.

45'+1 PRZERWA!

45'+1 Po rzucie rożnym Mazurkiewicz uderza piłkę główką. Na szczęście niecelnie.
45' Sędzia dolicza minutę.
42' Vascak ukarany żółtą kartką za zbyt ostrą grę.
39' Odpowiedź Polonii wzbudza litość - strzał Paulisty nad bramką.
38' Kuklis z woleja! Mamy 3:0...
36' Trener Polonii reaguje. Pierwsza zmiana - Vascak za Chomiuka.
31' Druga bramka Arki. Znów rzut wolny. Po dośrodkowaniu Balaża, strzałem z główki pokonuje Mazurkiewicz.
28' Arka znów ma rzut rożny. Balaż piątkując wybija piłkę wgłąb boiska.
26' Balaż uprzedza Ivanowskiego.
24' Ivanowski strzela. Rzut rożny.
20' Akcja Alancewicz-Chomiuk, spalony.
15' Sporo pracy w pierwszym kwadransie miał nasz bramkarz. Zdecydowanie przeważa na razie ekipa Arki, co odzwierciedla wynik spotkania.
14' Strzał Kuklisa, znów Balaż.
12' Balaż wyrasta na bohatera meczu. Kolejna świetna interwencja po mocnym strzale Kowalskiego. Tylko rożny dla Arki. Na szczęście nic z niego nie wyniknęło.
11' W końcu akcja Polonii. Strzela z lini pola karnego Michalak. Na bramką.
10' Strzał z dystansu Radzewicza, bardzo niecelny!
8' Niewiele brakowało, a byłoby już 0:2. Najpierw strzela Banat, z trudem wybija Balaż, a dobitki nie wykorzytuje Flis...uff!
5' Szybka bramka gospodarzy. Tomasz Jarzębowski znakomicie wykonuje rzut wolny i mamy 1:0
1' Spotkanie rozpoczęła ubrana na biało Polonia. Gospodarze w swoich tradycyjnych żółto-niebieskich strojach.

1' POCZĄTEK MECZU

g. 17:25 Już tylko kilka chwil dzieli nas od pierwszego gwizdka w Bytomiu. Kto Waszym zdaniem wygra? Możecie ciągle wziąć udział w sondzie.

Bartyla zrezygnował z działania w Polonii Bytom. Tłumaczy co go skłoniło do takiej decyzji