Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Atuty Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej

Redakcja
KSSE
Pozyskani inwestorzy w większości reprezentują branżę motoryzacyjną, jak również AGD, stalową, wydawniczą czy elektroniczno-informatyczną. Różnorodność branż oraz ich charakter potwierdzają duży udział KSSE w restrukturyzacji przemysłu ciężkiego zachodzącej na terenie Podstrefy.

Podstrefa Sosnowiecko-Dąbrowska zlokalizowana jest na terenie ośmiu miast i gmin: dwóch dużych miast Zagłębia - Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, a także Częstochowy, Siewierza, Sławkowa, Siemianowic Śląskich, Zawiercia i Koniecpola. Podstrefa wchodzi w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która została powołana w 1996 roku Rozporządzeniem Rady Ministrów w celu przyspieszenia, a zarazem łagodzenia procesów restrukturyzacyjnych poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest najszybciej rozwijającą się strefą ekonomiczną w Polsce.
KSSE S.A. Podstrefa Sosnowiecko-Dąbrowska oferuje najdogodniejsze w kraju warunki inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. W jej ofercie znajduje się wiele różnorodnych terenów przeznaczonych pod działalność produkcyjną oraz usługi logistyczne i informatyczne.

Władze Sosnowca też starają się wspierać przedsiębiorczość. Sosnowiec to jedno z największych miast województwa śląskiego, najbardziej uprzemysłowionego regionu południowej Polski. Gospodarka miasta ma wszelkie warunki do sprostania coraz silniejszej konkurencji rynkowej, jest wielogałęziowa, a w jej strukturze dominują małe i średnie firmy prywatne. Rozwój odnotowują przedsiębiorstwa branży elektrotechnicznej, maszynowej, motoryzacyjnej i spożywczej. Zalety Sosnowca doceniły znane i renomowane firmy. Atrakcyjność inwestycyjną Sosnowca niewątpliwie podnosi przynależność do największej w kraju Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie inwestorowi przysługują zwolnienia podatkowe.

Drugim ważnym miastem leżącym w granicach tej Podstrefy jest Dąbrowa Górnicza - bardzo dobre miejsce dla ludzi z gospodarczą inicjatywą. Strategiczne położenie, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz szeroki zasób kadr o wysokich kwalifikacjach to mocne argumenty przemawiające za ulokowaniem działalności biznesowej w mieście. Do tego dochodzi system ulg lokalnych oraz przywileje wynikające z objęcia części obszaru miasta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ciągu ostatnich 10 lat silnie zaznacza się obecność przedsiębiorstw branży budowlanej, producentów szkła, branży motoryzacyjnej, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz branży elektronicznej i spożywczej. Dzięki korzystnemu usytuowaniu miasta oraz wciąż rozbudowującemu się Terminalowi Przeładunkowemu w Sławkowie, który wykorzystując tzw. szeroki tor, umożliwia dogodny transport koleją towarów na Ukrainę i do Rosji oraz Azji, w tym do Chin, Dąbrowa Górnicza zaznacza swoją obecność na mapie ważnych centrów logistycznych.

Miasto, dysponując atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi i szerokim zasobem kadr, daje duże możliwości w rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych. Priorytetowo traktuje się te, które sprzyjają aktywizacji gospodarczej, a inwestycje oparte są na nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologiach.

Każdy przedsiębiorca, który
zdecyduje się na prowadzenie działalności w Dąbrowie Górniczej, może liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony administracji i instytucji okołobiznesowych, skorzystać z ulg inwestycyjnych czy sięgnąć po wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Dąbrowa Górnicza jest bardzo dobrze skomunikowana. Doskonałe połączenia z drogami międzynarodowymi wschód-zachód pozwalają bezpośrednio z Norymbergi przez Drezno, Wrocław, Katowice i Kraków dostać się do Lwowa i Kijowa. Natomiast droga północ-południe stanowi dogodne połączenie Skandynawii poprzez Gdańsk, Warszawę, Katowice z Ostrawą i południem Europy. Istniejąca stacja przeładunkowa z tzw. szerokim torem łączy Polskę z Ukrainą i Rosją. Przez terytorium miasta przebiegają: droga ekspresowa S1, krajowe 86 i 94, wojewódzkie 790, 796 i 910. W odległości ok. 18 km od Dąbrowy Górniczej znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Z kolei autostrada A4, łącząca Katowice z Krakowem, umożliwia szybki dojazd do lotniska w Balicach (70 km). Przez miasto przebiegają linie kolejowe relacji: Katowice-Warszawa, Częstochowa-Kraków, Katowice-Kielce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto