Biegli na 10 kilometrów

KUB
Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk z czasem 30 minut i 14 sekund wygrał kategorię open mężczyzn podczas biegu Barbórkowego który odbył się w Rybniku.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 10 kilometrów. Triumfator zawodów znakomitym wynikiem z Rybnika poprawił swój dotychczasowy rekord trasy o 14 sekund. W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła z kolei Natalia Lehonkowa z Lwowa, która trasę pokonała z czasem 38 minut i 43 sekundy.
radycyjnie przeprowadzono klasyfikację uczestników w kategorii Rybniczan.

Spośród mieszkanek naszego miasta najszybciej na mecie zameldowała się Ewa Fligert, która 10 kilometrów przebiegła w nieco ponad 45 minut. Wśród panow najlpeszy z rybniczan - Marcin Ciepłak uzyskał czas 34 minuty i 2 sekundy.
Bieg Barbórkowy pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych na starcie biegu zgromadziło się 287 zawodniczek i zawodników polskich oraz z Ukrainy i Czech. Zawody ukończyło 38 pań i 246 panów. Najstarszą uczestniczką biegu była Anna Kapuścińska ze Świętochłowic, a wśród panów Jan Stachow z Krakowa.